بوریس جانسون از محافظان و نظافتچی‌های دفتر نخست‌وزیری بریتانیا عذرخواهی کرد

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا
بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نتیجه تحقیق اداری درباره «پارتی گیت» آمده که در گردهمایی‌های برگزار شده در دفتر نخست‌وزیر بریتانیا به کارکنان این نهاد بی‌احترامی شده بود.

آگهی

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا روز پنجشنبه به دنبال انتشار گزارشی درباره رسوایی گردهمایی‌های برگزارشده در دفترش طی دوران شیوع ویروس کرونا از محافظان و نظافتچی‌های ساختمان شماره ۱۰ داونینگ استریت عذرخواهی کرد. 

در نتیجه تحقیق اداری درباره «پارتی گیت» آمده که در گردهمایی‌های برگزار شده در دفتر نخست‌وزیر بریتانیا به کارکنان این نهاد بی‌احترامی شده است. سو گری، مقام عالی‌رتبه دولتی که مامور بررسی این گردهمایی‌ها شده در گزارش خود نوشته است که در یکی از این مجالس نظافتچی‌ها مجبور به تمیز کردن استفراغ دستکم یکی از مهمانان شدند.

در بخش دیگری از گزارش سو گری آمده است که در یکی از این گردهمایی‌ها که با «مصرف بی‌رویه مشروب الکلی» همراه بود بین دو نفر از مهمانان مشاجره رخ داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در این گزارش از «موارد متعدد بی‌احترامی به محافظان و نظافتچی‌های» دفتر نخست‌وزیری در جریان گردهمایی‌های دوران شیوع کرونا انتقاد شده است. 

نخست‌وزیر بریتانیا که طی ماه‌های گذشته به دلیل رسوایی گردهمایی‌های دفترش تحت فشار زیادی برای کناره‌گیری از مقامش بود تاکید کرده است که قصد استعفاء ندارد. 

بوریس جانسون روز پنجشنبه گفت که «مسئولیت کامل» آنچه را که روی داده است می‌پذیرد اما از مقامش کنار نمی‌رود. 

رسوایی «پارتی‌گیت» باعث شده است که ۱۹ نماینده محافظه‌کار مجلس عوام به طور علنی خواستار کناره‌گیری بوریس جانسون بشوند. با این حال موقعیت نخست‌وزیر بریتانیا در صورت درخواست ۵۴ نماینده حزب حاکم برای برگزاری انتخابات درون حزبی برای رهبری حزب در معرض خطر قرار می‌گیرد.

این در حالی است که بسیاری از نمایندگان محافظه‌کار مجلس عوام بر این باور هستند که تغییر رهبر حزب (و در نتیجه نخست‌وزیر) در موقعیت کنونی به دلیل جنگ اوکراین به صلاح نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«پارتی‌گیت»؛ بوریس جانسون به لبه پرتگاه رسید

بوریس جانسون بابت اشتباهش در جریان رسوایی «پارتی گیت» ابراز تاسف کرد

وزارت کشور بریتانیا به پنهانکاری در پرونده اعطای ویزای طلایی به الیگارش‌های روس متهم شد