بوریس جانسون بابت اشتباهش در جریان رسوایی «پارتی گیت» ابراز تاسف کرد

نخست‌وزیر بریتانیا در مجلس عوام
نخست‌وزیر بریتانیا در مجلس عوام Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخست‌وزیر بریتانیا در واکنش به گزارش اولیه تحقیق درباره جشن‌های برگزار شده در دفترش ضمن رد درخواست‌ها برای کناره‌گیری از مقام خود وعده داد که نحوه اداره دفتر نخست‌وزیری را اصلاح خواهد کرد.

آگهی

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که به دنبال رسوایی موسوم به «پارتی گیت» با درخواست کناره‌گیری از مقامش روبرو است از اشتباهاتش در زمینه برگزاری جشن‌‌های متعدد در دفتر نخست‌وزیری طی دوره شیوع ویروس کرونا ابراز تاسف کرد.

در گزارش اولیه تحقیق مستقل درباره جشن‌های برگزار شده در دفتر نخست‌وزیری آمده است که برگزاری این گردهمایی‌ها «قصوری جدی» محسوب می‌شود. در بخشی از این گزارش آمده است که «ضعف در رهبری و قضاوت» باعث شد تا امکان برگزاری این جشن‌ها که نباید برگزار می‌شد فراهم شود.

نخست‌وزیر بریتانیا در واکنش به این گزارش ضمن رد درخواست‌ها برای کناره‌گیری از مقامش وعده داد که نحوه اداره دفتر نخست‌وزیری را اصلاح خواهد کرد. بوریس جانسون همچنین تاکید کرد که دولت محافظه‌کار تحت رهبری او همچنان قابل اعتماد است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که شماری از اعضای حزب محافظه‌کار نیز از بوریس جانسون به دلیل رسوایی جشن‌های دفتر نخست‌وزیری انتقاد می‌کنند. یکی از نمایندگان محافظه‌کار در مجلس عوام بوریس جانسون را متهم کرد که او را «احمق» فرض کرده است.

در گزارش اولیه تحقیق مستقل از برگزاری چند جشن در دوران محدودیت‌های وضع‌شده برای جلوگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» از مصرف بی‌رویه مشروبات الکلی و هراس کارکنان دفتر نخست‌وزیری از بیان مشکلاتشان در محیط کار انتقاد شده است.

این گزارش تنها به چهار جشن برگزار شده در دفتر نخست‌وزیری بر می‌گردد و یافته‌های مرتبط با ۱۲ جشن دیگر به درخواست پلیس بریتانیا فعلا تا پایان بررسی‌های پلیس منتشر نمی‌شود.

رهبری بوریس جانسون در حزب محافظه‌کار در صورت ادامه اصرار وی برای بقاء در مقام نخست‌وزیری ممکن است از سوی گروهی از نمایندگان این حزب در مجلس عوام به چالش کشیده شود. در صورت درخواست ۵۴ نماینده محافظه‌کار مجلس عوام رهبری بوریس جانسون در حزب به رای گذاشته خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پس‌لرزه‌های رسوایی «پارتی‌گیت»؛ چه سرنوشتی در انتظار نخست وزیر بریتانیا است؟

بوریس جانسون از محافظان و نظافتچی‌های دفتر نخست‌وزیری بریتانیا عذرخواهی کرد

نوسازی ۲۳۰ هزار یورویی آپارتمان نخست‌وزیر بریتانیا؛ فشارها بر جانسون افزایش یافت