نوسازی ۲۳۰ هزار یورویی آپارتمان نخست‌وزیر بریتانیا؛ فشارها بر جانسون افزایش یافت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ساختمان‌های شماره ۱۰ و ۱۱ «داونینگ استریت» در لندن
ساختمان‌های شماره ۱۰ و ۱۱ «داونینگ استریت» در لندن   -  کپی رایت  AP Photo

فشارها بر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا بر سر ماجرای نوسازی آپارتمان محل سکونتش رو به افزایش است.

داگلاس راس، رهبر محافظه کاران در اسکاتلند روز یکشنبه گفت که نخست وزیر بریتانیا در صورت اثبات تخلفش در این ماجرا باید از سمت خود کناره گیری کند. کمیسیون انتخاباتی بریتانیا تحقیق بر سر نحوه تامین هزینه نوسازی آپارتمان محل سکونتش را آغاز کرده است. 

بوریس جانسون مدعی است که شخصا هزینه نوسازی آپارتمان خود در ساختمان کنار محل کار خود در «داونینگ استریت» در لندن را پرداخت کرده است. او به همراه کری سیموندز، دوست دختر و فرزند مشترکشان در این آپارتمان در ساختمان شماره ۱۱ خیابان «داونینگ» زندگی می کند.

نخست وزیر بریتانیا متهم شده است که هزینه نوسازی این آپارتمان را با قرض گرفتن از یکی از کمک کنندگان مالی به حزب محافظه کار تامین کرده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

داگلاس راس در این باره گفت: «فکر کنم که مردم از کسی که عالی ترین مقام [اجرایی] کشور را در اختیار دارد انتظار رعایت بالاترین معیارها را دارند. به همین دلیل فکر می کنم توجه آنها به تحقیقی که در جریان است جلب شده است و در انتظار پاسخ هستند.»

سخنان رهبر محافظه کاران در اسکاتلند در حالی بیان می شود که قرار است روز پنجشنبه شش مه (۱۶ اردیبهشت) انتخابات محلی در اسکاتلند برگزار شود. 

رسانه های بریتانیا پیش از این گزارش داده بودند که هزینه نوسازی آپارتمان بوریس جانسون رقمی معادل ۲۳۰ هزار یورو بوده است. نخست وزیران بریتانیا به طور سنتی در آپارتمانی در مقر نخست وزیری در ساختمان شماره ۱۰ «داونینگ استریت» سکونت داشتند اما در سالهای اخیر آنها آپارتمانی بزرگتر در ساختمان کناری را که مقر وزارت دارایی است برای سکونت انتخاب کرده اند.