Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رسانه‌های بریتانیا: شماره تلفن همراه بوریس جانسون بر روی اینترنت در دسترس بود

نخست‌وزیر بریتانیا
نخست‌وزیر بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مشاور امنیت ملی پیشین بریتانیا درباره در دسترس بودن شماره تلفن همراه بوریس جانسون بر روی اینترنت گفت که «کشورهای متخاصم» و «گروه های تبهکار» از این طریق می‌توانستند به مشخصات افرادی که نخست‌وزیر بریتانیا با آنها در تماس بوده است دسترسی پیدا کنند.

آگهی

دفتر نخست وزیری بریتانیا روز جمعه گزارش های منتشرشده مبنی بر دسترس بودن شماره تلفن همراه بوریس جانسون بر روی اینترنت طی ۱۵ سال گذشته و نگرانی های امنیتی مطرح شده از این بابت را کم اهمیت دانست.

بنا به گزارش های منتشرشده شماره تلفن همراه بوریس جانسون از سال ۲۰۰۶ تاکنون بر روی شبکه اینترنت در دسترس عموم بوده است. نخست وزیر کنونی بریتانیا در آن زمان یکی از نمایندگان مخالف دولت وقت در مجلس عوام بود. شبکه «بی بی سی» گزارش داده است که بوریس جانسون همچنان از این شماره تلفن همراه استفاده می کند.

با این حال از پنجشنبه شب به نظر می رسد که این شماره تلفن دیگر در دسترس نیست. خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که تماس گیرندگان با این شماره تلفن همراه از روز جمعه با پیامی ضبط شده مبنی بر «قطع» آن روبرو می شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیتر ریکتس، مشاور امنیت ملی پیشین بریتانیا درباره در دسترس بودن شماره تلفن همراه بوریس جانسون بر روی اینترنت گفت که «کشورهای متخاصم» و «گروه های تبهکار» از این طریق می توانستند به مشخصات افرادی که نخست وزیر بریتانیا با آنها در تماس بوده است دسترسی پیدا کنند.

گزارش ها درباره در دسترس بودن شماره تلفن همراه بوریس جانسون بر روی شبکه اینترنت در حالی منتشر می شود که طی روزهای گذشته انتقادهای زیادی علیه نخست وزیر بریتانیا بابت نوسازی آپارتمانش در مقر نخست وزیری مطرح شده است. کمیسیون انتخابات بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که درباره هزینه نوسازی آپارتمان بوریس جانسون تحقیق می کند.

به گزارش رسانه های بریتانیا رقمی معادل ۲۳۰ هزار یورو صرف نوسازی آپارتمان نخست وزیر این کشور شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آینده اسکاتلند و آزمونی برای جانسون؛ چرا انتخابات محلی بریتانیا اهمیت دارد؟

بوریس جانسون توافق برکسیت دربارۀ آینده روابط بریتانیا با اتحادیه اروپا را امضا کرد

قمار ریشی سوناک زیر باران؛ آیا انتخابات زودهنگام بریتانیا به دو قرن «استمرار» سیاسی پایان می‌دهد؟