پدر بوریس جانسون می‌خواهد فرانسوی شود

پدر بوریس جانسون می‌خواهد فرانسوی شود
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راشل،‌ خواهر بوریس جانسون می‌گوید:‌ «خبر خوبی است. به این ترتیب من هم می‌توانم فرانسوی شوم.»

آگهی

به گزارش ساندی‌تایمز، استنلی جانسون ۷۹ ساله، پدر نخست وزیر فعلی بریتانیا، مانند هزاران بریتانیایی دیگر پس از اجرایی شدن برکسیت از فرانسه درخواست تابعیت می‌کند.

 بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، یکی از هواداران کارزار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود. این کشور سرانجام در دوره نخست وزیری وی، با بروکسل بر سر چگونگی خروج از جمع ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به توافق رسید. بریتانیا نزدیک به ۴ سال پس از همه‌پرسی برکسیت، نیمه شب ۳۱ ژانویه از اتحادیه اروپا خارج شد.

ساندی‌تایمز این خبر را به نقل از راشل جانسون، خواهر نخست وزیر بریتانیا نقل کرده است. استنلی جانسون از سال ۲۰۱۶ از مخالفان جدی برکسیت بود. با این حال یک سال بعد به صف هواداران پسرش پیوست و طرفدار جدی خروج کشورش از اتحادیه اروپا شد.

همسر استنلی جانسون متولد منطقه ورسای است و تابعیت فرانسوی دارد. راشل جانسون هفته پیش با افشای این خبر در یک مصاحبه با نشریه ریکس پروگرس گغفته بود: «خبر خوبی است. به این ترتیب من هم می‌توانم فرانسوی شوم.»

استنلی جانسون یکی از نخستین کارمندان دولت بریتانیا در نهادهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. او عضو کمیسیون و پارلمان اروپا بود. بوریس جانسون به همین مناسبت بخش مهمی از دوره کودکی و نوجوانی‌اش را در بروکسل گذارند و همانجا هم زبان فرانسه را، البته دست و پا شکسته، آموخت.

به نظر می‌رسد پر سر و صدا بودن بوریس جانسون به پدرش رفته است. پس از شیوع بحران کرونا و درخواست نخست وزیر بریتانیا از شهروندان این کشور برای ماندن در خانه، استنلی جانسون هفته گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «بوریس می‌گوید به پاب (pub/میکده) نروید. اما من باید بروم و می‌روم.»

دولت بریتانیا برای مقابله با استنلی جانسون و شهروندانی نظیر وی، سرانجام روز جمعه دستور داد تا تمام رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و میکده‌های این کشور تعطیل شوند.

به توییتر یورنیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نوسازی ۲۳۰ هزار یورویی آپارتمان نخست‌وزیر بریتانیا؛ فشارها بر جانسون افزایش یافت

دوران پسابرکسیت؛ بریتانیا به مهاجران کم مهارت روادید نمی‌دهد

انتخابات جمهوری ایرلند در سایه برکسیت و درخشش شین‌فین آغاز شد