بازی تیم ملی فوتبال ایران و کانادا لغو شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران   -  Copyright  فدراسیون فوتبال ایران

بعد از فشارهای سیاسی فراوان، فدراسیون فوتبال کانادا رسما اعلام کرد که مسابقه فوتبال بین تیم‌های ملی ایران و کانادا لغو شده است.

قرار بود روز ۵ ژوئن شهر ونکوور کانادا میزبان این مسابقه فوتبال باشد اما با اعلام مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور، این بازی دیگر برگزار نخواهد شد. 

در روزهای اخیر جریان‌های سیاسی محافظه‌کار در کانادا و جمعی از شخصیت‌های سیاسی ایرانی‌تبار به همراه شماری از بازماندگان قربانیان پرواز شماره ۷۵۲ اوکراین در این کشور خواستار لغو این مسابقه شده بودند. این گروه با این استدلال که سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی شلیک کرده، مسئولان کانادایی را تحت فشار قرار داده بودند که تا زمانی که تکلیف پرونده شکایت و عاملا این فاجعه روشن نشده است، با تیم ملی فوتبال ایران مسابقه ندهد.

شاگردان دراگان اسکوچیچ که چند ماه دیگر باید در چارچوب رقابت‌های جام جهانی به مصاف دو تیم آمریکا و انگلستان برود، از ضعف بازی‌های تدارکاتی رنج می‌برند و این نخستن مسابقه‌ای بود که در چارچوب آمادگی برای رقابت‌های جام جهانی برای سفید پوشان ایرانی ترتیب داده شده بود.

نزدیکی سبک فوتبال کانادا به آمریکا، این مسابقه را به یک فرصت ارزشمند برای شاگردان اسکوچیچ تبدیل کرده بود تا یوزهای ایرانی بتوانند خود را برای مسابقه حساس روز پایانی دور مقدماتی جام جهانی مقابل یانکی‌ها آماده کنند. 

فدراسیون فوتبال کانادا، این خبر را در حساب توییتری خود اعلام کرده و توضیح چندانی در رابطه با جزئیات این تصمیم مطرح نکرده است. 

تیم ملی ایران در حالی روز ۳۰ آبان نخستین مسابقه خود در جام جهانی را مقابل انگلستان برگزار خواهد کرد که هنوز پس از پایان مرحله مقدماتی قاره آسیا، نتوانسته حتی یک بازی دوستانه داشته باشد.