Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

یونان: اجازه نخواهیم داد مهاجران از زمین و دریا وارد کشور شوند

یونان و مقابله با روند رو به افزایش مهاجران غیرقانونی
یونان و مقابله با روند رو به افزایش مهاجران غیرقانونی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان در پی افزایش تلاش‌های مهاجران غیرقانونی برای ورود به این کشور از طریق جزایر دریای اژه و مرز زمینی با ترکیه در روزهای گذشته، اعلام کرد که اجازه نخواهد داد تا آن‌ها از طریق مرزهای دریایی یا زمینی به یونان وارد شوند.

آگهی

یونان در پی افزایش تلاش‌های مهاجران غیرقانونی برای ورود به این کشور از طریق جزایر دریای اژه و مرز زمینی با ترکیه در روزهای گذشته، اعلام کرد به آنان اجازه نخواهد داد تا از طریق مرزهای دریایی یا زمینی وارد یونان بشوند.

از این کشور مدیترانه‌ای به عنوان خط مقدم بحران مهاجرت اروپا در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی نام می‌برند، زمانی‌که یک میلیون پناهجوی گریخته از جنگ و فقر از سوریه، عراق و افغانستان وارد یونان شدند.

اگرچه از آن زمان به بعد شمار مهاجران غیرقانونی که توانسته بودند به یونان وارد شوند، کاهش یافته بود، اما این رقم به گفته مقام‌های این کشور در هفته‌های گذشته افزایش یافته است.

بر اساس گزارش پلیس یونان، حدود ۱۲ کشتی با صدها مهاجر در ۴۸ ساعت گذشته تلاش کرده‌اند تا از سواحل ترکیه به جزایر یونان وارد شوند.

همچنین گارد ساحلی یونان روز سه‌شنبه از تلاش بیش از ۵۹۰ نفر برای ورود به مرز دریایی این کشور ظرف چند ساعت خبر داد.

بر اساس داده‌های آماری دولت یونان، حدود ۱۱ هزار پناهجو از طریق مرز زمینی یونان و ترکیه در اوروس یا از طریق جزایر دریای اژه در چهار ماه اول سال ۲۰۲۲ وارد این کشور شده‌اند که ۲۵ درصد بیشتر از سال گذشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشتر هم مقام‌های ترکیه گفته‌ بودند که از آغاز سال ۲۰۲۲ از ورود غیرقانونی بیش از ۱۵۳ هزار مهاجر به داخل مرزهای این کشور جلوگیری کرده‌اند. همچنین اداره مهاجرت ترکیه روز دوشنبه ۲۳ مه اعلام کرد که از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۲۸ هزار مهاجر غیرقانونی از این کشور اخراج شده‌اند.

یونان و ترکیه، متحدان ناتو و رقبای تاریخی، مدت‌ها است که بر سر موضوعاتی مانند مهاجران و ادعاهای ارضی در شرق مدیترانه با هم اختلاف دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان ماهی‌گیر مصری را به جرم «قاچاق» پناهجویان به ۲۸۰ سال حبس محکوم کرد

هشدار اردوغان به یونان در مورد جزایر دریای اژه : «شوخی ندارم، سر عقل بیایید»

غرق شدن قایق مهاجران در آب‌های ساحلی یونان؛ سه نفر کشته و ده‌ها نفر ناپدید شدند