Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ضرب و شتم زن پناهجوی کرد ایرانی در جریان اخراج از دانمارک؛ احضار وزیر مهاجرت به پارلمان

تظاهرات در حمایت از پناهجویان در دانمارک
تظاهرات در حمایت از پناهجویان در دانمارک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی انتشار ویدئویی که در آن ضرب و شتم یک زن پناهجوی کرد ایرانی در دانمارک بدلیل اخراج از این کشور بوضوح دیده می شود، وزیر مهاجرت این کشور با درخواست نمایندگان به پارلمان احضار شد.

آگهی

به گزارش شبکه تلویزیونی دانمارک ماتیاس تسفایه، وزیر مهاجرت به یک کمیته پارلمانی احضار شده تا به سوالات نمایندگان درباره « آزار فیزیکی یک پناهجوی ایرانی کرد» در زمان استرداد و اخراج از دانمارک توضیح بدهد. 

در روزهای گذشته ویدئویی توسط سازمان مردم نهاد «ترامپولین هاوس» منتشرشد که در آن این پناهجوی کرد که مادر سه فرزند است را می بینیم که روی زمین در مقابل اخراج از کمپ پناهندگان مقاومت می کند. او در این ویدئو مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و پس از بازداشت ابتدا به قرارگاه پلیس منتقل می شود. «ترامپولین هاوس» مدعی است که برای مقابله با مقاومت این زن، به او داروی آرامبخش تزریق کرده اند.

این ویدئو در کمپ پناهندگی «آونستروپ» گرفته شده است و در آن ۴ نفر این زن را روی زمین نگاه داشته و سر او را بروی سنگفرش گرفته اند. این زن بوضوح می لرزد. مردی لباس شخصی سعی می کند از داخل خودرو دستبند و پابندی می آورد تا بوسیله این زن را از تحرک بازدارند.

مقامات آژانس رسیدگی به اخراج مهاجران غیرقانونی دانمارک ادعا می کند که به این زن داروی آرامبخش تزریق نشده اما با او برخورد «فیزیکی صورت» گرفته است. 

سازمان غیردولتی «ترامپولین هاوس» می گوید این زن قرار بوده که به همراه دو فرزندش از دانمارک اخراج شود. فرزند دیگر او که یکساله است با پدرش در دانمارک ماندگار شدند. خانواده این زن کرد می گویند که جدایی مادر از فرزند یکساله نقض قوانین حقوق بشری است. همچنین گفته می شود گذرنامه ایرانی این زن کرد پیش از این اتفاقات منقضی شده است.

اسکندر صدیق نماینده مستقل سبزها در این کشور در صفحه توییترش نوشت: «من طاقت ندارم به سرنوشتی که در انتظار زن کردی که دیروز به اجبار تبعید شد، فکر کنم. تسفایه را برای ادای پاره ای توضیحات فراخواندم تا توضیح دهد که آیا واقعاً قراراست اینگونه با مردم رفتار می‌کنیم یا نه؟»

وبسایت خبری هه‌‌ نگاو که اخبار مناطق کردنشین ایران را پوشش می‌ دهد می گوید نام این زن  قدم‌ خیر حقانی‌ زاده ۳۷ ساله اهل سرپل ذهاب است. وزارت مهاجرت دانمارک می گوید گذرنامه ایرانی این پناهجوی کرد هیچگاه منقضی نشده است و از طریق این گذرنامه به ترکیه و سپس به اروپای غربی آمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر استرالیا: اگر رقیب من در انتخابات پیروز شود، سیل پناهجویان قایقی راهی کشور خواهد شد

شورش علیه اتباع سوری پس از آزار جنسی یک دختر هفت ساله در ترکیه؛ دولت معترضان را به آرامش فراخواند

غرق شدن دو قایق پناهجویان در سواحل ایتالیا؛ ده‌ها نفر جان باختند و ناپدید شدند