Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محاکمه عروس داعش در آلمان و زن جهادی تن فروش در سوئیس

پلیس ویژه سوئیس
پلیس ویژه سوئیس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زن جوانی که با انگیزه‌های جهادی به دو شهروند در سوئیس حمله کرده بود محاکمه شد. در آلمان نیز یک عروس داعشی آلمانی محاکمه شد.

آگهی

یک زن جوان به دلیل حمله با چاقو «با انگیزه جهادی» به دو نفر در سال ۲۰۲۰ میلادی، در سوئیس متهم شناخته شد.

دفتر دادستانی سوئیس دیروز چهارشنبه اعلام کرد که مظنون را به اتهام تلاش برای قتل متهم کرده است. این زن همچنین بر اساس قانون فدرال که گروه های تروریستی خاص را ممنوع می کند، متهم شده است.

این زن جوان ۲۹ ساله  که در منطقه ایتالیایی زبان تیچینوی سوئیس زندگی می کند، به فحشای غیرقانونی نیز متهم است.

دادستان ها می گویند که او «به طور وحشیانه ای به قربانیان خود که به طور تصادفی انتخاب شده بودند، با چاقو حمله کرد» و قصد داشت آنها را بکشد و به نام گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) وحشت‌افکنی کند.  

یکی از دو قربانیان از ناحیه گردن به شدت مجروح شد، در حالی که نفر دوم در نهایت موفق شد قبل از رسیدن پلیس سوئیس، مهاجم را به همراه سایر افراد حاضر در محل مهار کند.

مهاجم پس از دستگیری در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ در بازداشت قرار گرفت و از اوت ۲۰۲۱ آزاد شده بود. در روز حمله، پلیس فدرال اعلام کرد که نام این زن در تحقیقات سال ۲۰۱۷ مرتبط با تروریسم جهادی نیز بوده است.

بازرسان می گویند مظنون در شبکه های اجتماعی با یک جنگجوی جهادی در سوریه ارتباط برقرار کرده بود و عاشق وی شده بود. گفته می شود که این زن یکبار هم تلاش کرده بود تا به او ملحق شود اما در مرز ترکیه و سوریه دستگیر و به سوئیس بازگردانده شده بود.

او پس از بازگشت به سوئیس به یک موسسه روانپزشکی منتقل شده بود.

محکومیت عروس آلمان داعش به دو سال زندان

یک زن ۲۲ ساله آلمانی که برای پیوستن به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)  آلمان را ترک کرده بود و به سوریه رفته بود به جرم عضویت در یک سازمان تروریستی به دو سال زندان محکوم شد.

 این زن در سن ۱۵ سالگی و به تنهایی برای پیوستن به داعش از خانه فرار کرده بود. قضات دادگاه اما او را از اتهام «همدستی در جنایات علیه بشریت یا نسل کشی» تبرئه کردند.

دادستان ها ادعا کرده بودند که او به شوهرش کمک کرده است تا از زنان اقلیت ایزدی در عراق برده خریداری کند، اما دادگاه گفت که این موضوع اثبات نشده است.

پدر این نوجوان تنها پس از ناپدید شدن دخترش متوجه گرایش‌های افراطی دخترش شده بود که با عکس هایی در پوشش برقع و نقاب او مواجه شد. 

این زن در نهایت در یک اردوگاه تحت کنترل کردها در شمال سوریه بازداشت و در سال ۲۰۲۰ به آلمان بازگردانده شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارشناسان سازمان ملل از بریتانیا خواستند «عروس سابق داعش» را به کشور بازگرداند

داعش مسئولیت قتل دو مامور پلیس اسرائیل را برعهده گرفت

مأموریت دشوار در سوئیس برای فشار بر روسیه؛ آیا رهبران با پیشنهادهای اوکراین همراهی می‌کنند؟