Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پوتین: دفاع از سرزمین مادری همیشه مقدس بوده است

ولادیمیر پوتین پس از رژه نظامی، در مراسم اهدای تاج گل در مقبره سرباز گمنام
ولادیمیر پوتین پس از رژه نظامی، در مراسم اهدای تاج گل در مقبره سرباز گمنام Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبر روسیه با تکرار ادعای گذشته خود گفت که نئونازی‌ها حکومت کی‌یف را اداره می کنند. آقای پوتین با اشاره به وضعیت شرق اوکراین که اولویت نظامی مسکو تعیین شده، تصریح کرد که دفاع از سرزمین مادری همیشه امری مقدس بوده است.

آگهی

ولادیمیر پوتین در سخنرانی سالیانه خود بمناسبت پیروزی شوروی سابق بر آلمان نازی گفت سربازان روسیه در اوکراین برای سرزمین مادری خود می جنگیدند. پوتین با گره زدن جنگ اوکراین با پیروز ۱۹۴۵ غرب، ناتو را به نادیده گرفتن مطالبات امنیتی مسکو متهم کرد.

حدود ۱۰ هفته از آغاز تجاوز نظامی روسیه به خاک اوکراین می‌گذرد و آمار قربانیان غیرنظامی این جنگ روز به روز سنگین تر می‌شود. رهبر روسیه با تکرار ادعای گذشته خود گفت که نئونازیستها حکومت کی‌یف را اداره می کنند.

آقای پوتین با اشاره به وضعیت شرق اوکراین که اولویت نظامی مسکو تعیین شده است، تصریح کرد که دفاع از سرزمین مادری همیشه امری مقدس بوده است. رییس جمهور روسیه که طوری صحبت می‌کرد که انگار مناطق شرق اوکراین از قبل متعلق به روسیه بوده اند، گفت: «امروز برای مردممان در دونباس می جنگیم برای امنیتمان و برای سرزمینمان.»

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر اوکراین و ناتو را به تدارک عملیات در دونباس متهم کرد. او گفت در کی‌یف می‌گویند که ممکن است از سلاح هسته ای استفاده شود و این در حالیست که نیروهای ناتو هم شروع کرده اند به منفجر کردن مناطقی نزدیک ما و این مسئله به یک تهدید جدی برای ما و مرزهای ما بدل شده است.

آقای پوتین در پایان این سخنان ۱۱ دقیقه ای خود گفت پیروزی از آن نیروهای ماست. برای روسیه، برای پیروزی، هووورااا.

 در جریان جنگ جهانی دوم اتحاد جماهیر شوروی حدود ۲۷ میلیون قربانی داد. در این میان سهم کشته شده‌های اوکراینی ارتش سرخ حدود ۸ میلیون نفر بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ اوکراین؛ پنتاگون اظهارات ولادیمیر پوتین در «روز پیروزی» را محکوم کرد

رژه «روز پیروزی» در مسکو؛ چرا همه منتظر اعلام موضع روسیه در ۹ مه هستند؟

پوتین در رژه «روز پیروزی» در میدان سرخ در آستانه همه‌پرسی قانون اساسی