Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جنگ اوکراین؛ پنتاگون اظهارات ولادیمیر پوتین در «روز پیروزی» را محکوم کرد

رژه ارتش روسیه در میدان مسکو
رژه ارتش روسیه در میدان مسکو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وی خطاب به سربازان خود در اوکراین گفت شما به خاطر شهروندان ما در دونباس و برای امنیت روسیه می‌جنگید. پوتین افزود وظیفه ما حفاظت از یاد و خاطره کسانی است که با نازیسم جنگیدند تا این اتفاق دوباره نیفتد.

آگهی

جنگ روسیه علیه اوکراین در حالی وارد هفتاد و پنجمین روز خود می‌شود که بمباران یک مدرسه در منطقه لوهانسک توسط نیروهای روسیه در صدر اخبار جهان قرار گرفته است. به‌گفته کی‌یف در این حمله دست‌کم ۶۰ غیرنظامی کشته شده‌اند.

یک سخنگوی سازمان ملل متحد گفت که آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان از حمله به مدرسه در لوهانسک «وحشت‌زده» شده است. از این مدرسه به عنوان پناهگاه برای آوارگان جنگ استفاده می‌شد. مسکو تا کنون به این ادعا واکنشی نشان نداده است.

همزمان، روز دوشنبه قرار است ارتش روسیه به مناسب «روز پیروزی» و تسلیم آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، رژه سالانه خود را برگزار کند. مراسم امسال به دلیل جنگ اوکراین از اهمیت بالایی برخوردار است و همه منتظر عباراتی هستند که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در سخنرانی امسال خود از آن‌ها استفاده می‌کند.

آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز دوشنبه نهم ماه مه ۲۰۲۲ (۱۹ اردیبهشت) را در این گزارش دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهاجم نظامی روسیه؛ مجلس نمایندگان آمریکا کمک مالی ۴۰ میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب کرد

پوتین: دفاع از سرزمین مادری همیشه مقدس بوده است

استیلای روسیه بر دریای سیاه؛ آیا مسکو بر سر حمله آبی‌خاکی به سواحل اوکراین قمار می‌کند؟