Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سفر وزیر نفت ایران به ونزوئلا؛ تلاش تهران و کاراکاس برای غلبه بر تحریم‌های نفتی آمریکا

دیدار جواد اوجی، وزیر نفت ایران با نیکلاس مادورو
دیدار جواد اوجی، وزیر نفت ایران با نیکلاس مادورو Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جواد اوجی، وزیر نفت ایران در سفری رسمی به ونزوئلا، متحد کلیدی تهران در آمریکای لاتین، روز دوشنبه با نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور و تارک الایسامی، همتای ونزوئلایی خود دیدار و مذاکره کرد.

آگهی

جواد اوجی، وزیر نفت ایران در سفری رسمی به ونزوئلا، متحد کلیدی تهران در آمریکای لاتین، روز دوشنبه با نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور و طارق الایسامی، همتای ونزوئلایی خود دیدار و مذاکره کرد.

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا بدون اشاره به جزئیات، با انتشار پیامی توییتری نوشت: «پذیرای جناب جواد اوجی، وزیر نفت کشور خواهر جمهوری اسلامی ایران بودم. نشستی سازنده برای تعمیق پیوندهای برادری و همکاری در زمینه انرژی بود. همچنین بار دیگر بر قدردانی خود از مردم ایران و ابراز محبتم به آنها تاکید کردم.»

آقای اوجی در جریان این سفر همچنین با همتای ونزوئلایی خود تارک الایسامی نیز دیدار و گفتگو کرد. او روز دوشنبه ویدئویی را از این دیدار در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد که در آن وزیر ونزوئلایی در حالی که با همتای ایرانی خود دست می‌داد، گفت: «جواد، برادرم. حالت چطور است؟ چه‌قدر از حضور تو در اینجا خرسندم.»

وزارت نفت ونزوئلا پس از انجام این دیدار با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این سفر با هدف «تعمیق همکاری‌های دوجانبه» و «دستیابی به راهکارهایی برای غلبه بر تحریم‌های یکجانبه تحمیلی از سوی دولت ایالات متحده و متحدانش» انجام شده است.

روابط دوجانبه بین دو کشور تولیدکننده نفت با روی کار آمدن هوگو چاوز، رئیس جمهوری سوسیالیست، نزدیک‌تر شد و در زمان ریاست‌جمهوری جانشین او، نیکلاس مادورو، و همزمان با تشدید تحریم‌های واشنگتن علیه صادرات نفت هر دو کشور در حال تقویت است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ایران از سال ۲۰۲۰ و با آغاز بحران کمبود بنزین در ونزوئلا ارسال محموله‌های سوخت به این کشور را با وجود هشدارهای ایالات متحده ادامه داده است. مقام‌های ارشد ایران طی سال‌های اخیر همواره بر توسعه همکاری‌ها با ونزوئلا تاکیده کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادورو در تهران؛ ایران و ونزوئلا توافقنامه همکاری ۲۰ ساله امضا کردند

توافق اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت؛ فرش قرمز عربستان برای بایدن پهن شد؟

ونزوئلا سهام شرکت‌های دولتی را به فروش می‌گذارد