Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

شبه‌نظامیان داعش ۷ سوری را در مراسم افطار کشتند

حمله شبه‌نظامیان داعش به یک مراسم افطار در سوریه
حمله شبه‌نظامیان داعش به یک مراسم افطار در سوریه Copyright  کانوا پرو
Copyright  کانوا پرو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی منابع خبری در سوریه روز پنج‌شنبه ۲۸ آوریل اعلام کردند که در پی حمله شبه‌نظامیان داعش به یک مراسم افطار در این کشور، ۷ نفر کشته و ۴ نفر هم زخمی شدند.

آگهی

برخی منابع خبری در سوریه روز پنج‌شنبه ۲۸ آوریل اعلام کردند که در پی حمله شبه‌نظامیان داعش به یک مراسم افطار در این کشور، ۷ نفر کشته و ۴ نفر هم زخمی شدند.

این مراسم در آخرین روزهای ماه رمضان از سوی یکی از مقام‌های سابق یک گروه تحت حمایت آمریکا در سوریه برگزار شده بود.

بنا به گزارش‌ها، گروه دولت اسلامی مسئولیت حمله چهارشنبه شب در منطقه ابوخشاب در استان دیرالزور را بر عهده گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، شبه‌نظامیان داعش خانه یکی از سخنگویان سابق نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت آمریکا را هدف قرار دادند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، مردان مسلح موتورسیکلت‌سوار به خانه نوری حمیش، سخنگوی سابق نیروهای دموکراتیک سوریه و از کشته‌شدگان این حادثه حمله کردند.

هسته‌های مخفی گروه افراطی داعش در ماه‌های گذشته و ۳ سال پس از اینکه این گروه آخرین بخش از قلمرو تحت کنترل خود را در سوریه از دست داد، بر شدت حملاتشان افزوده‌اند. هدف اولیه آن‌ها در این حملات بیشتر نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها و نیروهای دولت سوریه هستند.

معرفی وزیر دفاع جدید سوریه

در تحولی دیگر، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه روز پنج‌شنبه سرلشگر علی محمود عباس را به عنوان وزیر دفاع جدید این کشور معرفی کرد. ژنرال علی ایوب از سال ۲۰۱۸ وزیر دفاع سوریه بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در حکم آقای بشار اسد که خبرگزاری دولتی سوریه، سانا منتشر کرده، هیچ دلیلی برای برکناری ایوب یا انتخاب عباس به عنوان وزیر دفاع جدید این کشور ذکر نشده است.

بنا به گزارش‌ها، جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ آغاز شده، پس از تسلط نیروهای دولتی بر بیشتر مناطق این کشور کاهش یافته است. سوریه در جنگ داخلی خود از کمک متحدانی مانند روسیه و ایران برخوردار بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دارمنن پس از تهدیدات داعش خواستار تشدید حفاظت از اماکن یهودیان در فرانسه شد

نیروهای داعش پس از حمله به یک زندان بزرگ در سوریه چندین زندانی را آزاد کردند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند