شمار قربانیان کووید۱۹ در شانگهای چین به ۱۰ نفر افزایش یافت

Virus Outbreak China
Virus Outbreak China Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفت نفری که در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند، بین ۶۰ تا ۱۰۱ سال سن داشتند و دارای بیماری‌های زمینه‌ای دیگری نیز بودند.

آگهی

مقامات شهر شانگهای، قلب فعالیت‌های اقتصادی چین اعلام کردند که طی ۲۴ ساعت منتهی به روز سه‌شنبه ۷ مورد جدید مرگ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

با احتساب این آمار، تعداد کل قربانیان کووید در این شهر که از ۲۸ مارس در قرنطینه است، به ۱۰ نفر افزایش می‌یابد.

سیاست‌های بسیار سختگیرانه دولت چین در موضوع مقابله با شیوع کرونا و مراقبت‌های شدید بهداشتی باعث شده است که اگرچه در شانگهای روزانه بطور متوسط ۲۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت می‌شود اما آمار مرگ و میر این ویروس پایین باشد.

از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا در چین یعنی ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی، پکن موفق شده است با اجرای همین سیاست‌ها تعداد کل قربانیان را به کمتر از ۵۰۰۰ کشته و کمتر از ۱۹۰ هزار مبتلا محدود کند. با این وجود این آماری است که از سوی دولت چین اعلام شده و بسیار کمتر از آماری است که برخی سازمان‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند یا در شبکه‌های اجتماعی توسط کاربران چینی منتشر می‌شود.

به گفته مقامات شانگهای، قربانیان کرونا در این شهر را عمدتا افراد مسن تشکیل می‌دهند که دلیل آن نیز نرخ پایین واکسیناسیون بویژه در میان سالمندترین افراد این شهر است.

تا کنون کمتر از دو سوم افراد بالای ۶۰ سال دو دُز واکسن ضدکرونا و کمتر از ۴۰ درصد نیز دُز تقویت کننده آن را دریافت کرده‌اند و هفت نفری که در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند نیز بین ۶۰ تا ۱۰۱ سال سن داشتند و دارای بیماری‌های زمینه‌ای دیگری بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستور آمریکا برای خروج برخی نیروهای کنسولگری آمریکا از شانگهای؛ چین محدودیت‌ها را کاهش می‌دهد

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید