Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بریتانیا برای مقابله با ورود پناهجویان آنها را به رواندا می‌فرستد

ورود پناهجویان به بریتانیا
ورود پناهجویان به بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لندن در چهارچوب این طرح جنجالی همچنین قصد دارد تا نظارت بر رفت و آمد در دریای مانش را به نیروی دریایی ارتش سلطنتی بریتانیا واگذار کند.

آگهی

بریتانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که در نظر دارد آن دسته از پناهجویان را که به غیرقانونی وارد خاک این کشور می‌شوند به کشور آفریقایی رواندا بفرستد.

لندن در چهارچوب این طرح جنجالی همچنین قصد دارد تا نظارت بر رفت و آمد در دریای مانش را به نیروی دریایی ارتش سلطنتی بریتانیا واگذار کند. هدف از این طرح منصرف کردن پناهجویانی است که از راه دریای مانش خود را به بریتانیا می‌رسانند. 

دولت محافظه‌کار بریتانیا در حالی این طرح را اعلام کرد که شمار پناهجویانی که به طور غیرقانونی وارد خاک این کشور می‌شوند رو به افزایش است. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا وعده داده بود که موج مهاجرت به این کشور را کنترل خواهد کرد. موضوع کنترل مهاجرت یکی از مسائل اصلی در جریان کارزار برکسیت (همه‌پرسی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) نیز بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از امروز این امکان وجود دارد که همه افرادی که به طور غیرقانونی وارد بریتانیا می‌شوند و همچنین کسانی که از روز اول ژانویه به طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند به روندا فرستاده شوند.
بوریس جانسون
نخست‌وزیر بریتانیا

شمار پناهجویانی که در سال ۲۰۲۱ به طور غیرقانونی و از مسیر خطرناک دریای مانش خود را به بریتانیا رساندند سه برابر شد. این موضوع به یکی از مسائل تنش‌زا در روابط بریتانیا با فرانسه نیز تبدیل شده است. لندن اغلب پاریس را متهم می‌کند که به اندازه کافی برای جلوگیری از عبور پناهجویان از دریای مانش تلاش نمی‌کند. 

بوریس جانسون روز پنجشنبه گفت: «از امروز این امکان وجود دارد که همه افرادی که به طور غیرقانونی وارد بریتانیا می‌شوند و همچنین کسانی که از روز اول ژانویه به طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند به روندا فرستاده شوند.»

به گفته نخست‌وزیر بریتانیا کشور آفریقایی رواندا طی سال‌های آینده می‌تواند میزبان «ده‌ها هزار» نفر از پناهجویانی باشد که وارد بریتانیا می‌شوند. بوریس جانسون دلیل انتخاب رواندا را شرایط آن به عنوان «یکی از امن‌ترین کشورهای جهان» و «کارنامه‌اش در زمینه ادغام مهاجران» بیان کرد. 

طرح دولت بریتانیا برای اعزام پناهجویان به رواندا که شامل اتباع همه کشورها از جمله ایران، سوریه و اریتره خواهد شد واکنش اعتراض‌آمیز گروه‌های مدافع حقوق پناهجویان را به دنبال داشت. این گروه‌ها تصمیم دولت بوریس جانسون را «غیرانسانی» می‌دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه بریتانیایی می‌گوید شاهزاده چارلز با انتقال پناهجویان به رواندا مخالف است

«بریتانیا پناهجویان ایرانی و افغان را هم در دو راهی اعزام به رواندا یا بازگشت به وطن‌شان می‌گذارد»

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام