Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پلیس قبرس مانع از درگیری تظاهرکنندگان روس و اوکراینی شد

تظاهرات شهروندان روس و اوکراینی مقیم قبرس
تظاهرات شهروندان روس و اوکراینی مقیم قبرس Copyright ebu
Copyright ebu
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  ebu
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز شنبه صدها تن از شهروندان روس و اوکراینی‌تبار مقیم قبرس در این جزیره به هواداری از کشورهای درگیر جنگ خود، در فضایی متشنج تجمع برگزار کردند.

آگهی

روز شنبه صدها تن از شهروندان روس و اوکراینی‌تبار مقیم قبرس در این جزیره به هواداری از کشورهای درگیر جنگ خود، در فضایی متشنج تجمع برگزار کردند.

به گزارش تلویزیون دولتی قبرس گروهی از اوکراینی‌ها با آگاهی از قصد شهروندان روسیه برای راهپیمایی با خودرو به طرفداری از مسکو، به محل قرار آن‌ها در شهر لیماسول رفتند. حضور همزمان دو گروه در یک محل به تشنج و چند مورد درگیری انجامید. شماری از معترضان اوکراینی تلاش کردند پرچم‌های روسیه را از خودروهای هوادارن جنگ، پایین بکشند. نیروهای پلیس قبرس با حضور در محل میان دو طرف فاصله ایجاد کردند. 

تظاهرکنندگان روس، با حمل پرچم این کشور و حرف Z، از جنگ دولت روسیه علیه اوکراین حمایت کردند. شهروندان اوکراینی هم پرچم دو رنگ کشورشان و نقش‌هایی از کروکی اجساد را روی زمین و در مسیر حرکت خودروهای روسیه ترسیم کردند. تظاهرکنندگان روس هدف برگزاری این تجمع را اعتراض به «دروغ‌پردازی رسانه‌‌های غربی» درباره جنگ اوکراین توصیف کردند. 

از زمان آغاز جنگ در اوکراین نزدیک به ۴میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از این کشور گریخته‌اند. 

یونانی‌های قبرس، مانند اکثریت قریب به اتفاق مردم اوکراین و روسیه، ارتدوکس هستند. برخی روایات تاریخی ریشه مردم‌شناسی روس‌ها را،‌ یونانی می‌داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممانعت نیروهای سازمان ملل از احداث جاده در مرز دو قبرس؛ ترکیه: غیرقابل قبول است

تمثال ۵۰۰ ساله‌ به سرقت رفته پس از چند دهه به قبرس بازگردانده شد

چگونه اوربان از نزدیکی‌اش با پوتین و جنگ اوکراین برای پیروزی در انتخابات بهره برد؟