دادگاهی در روسیه ۹ سال مجازات زندان دیگر برای ناوالنی برید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورنیوز فارسی
الکسی ناوالنی
الکسی ناوالنی   -  کپی رایت  AP Photo

الکسی ناوالنی، سرسخت‌ترین منتقد ولادیمیر پوتین در روسیه که در حال سپری کردن مجازات سه سال و نیم حبس در زندان‌های کشورش است روز سه‌شنبه به تحمل ۹سال دیگر زندان محکوم شد.

حکم این مجازات پس از گناهکار شناخته شدن آقای ناوالنی از سوی دادگاه به جرم «فساد مالی»، «کلاه‌برداری وتقلب» و نیز «اهانت به محکمه» علیه وی صادر شده است.

مارگاریتا کوتووا، قاضی رسیدگی کننده به این پرونده در حکم خود یک سال و نیم حبس مشروط و جریمه ۱.۲ میلیون روبلی معادل ۱۰ هزار یورو به نرخ روز بر مجازات تعیین شده علیه الکسی ناوالنی افزوده است.

این در حالیست که منتقد سرسخت رئیس جمهوری روسیه تاکنون بیش از یک سال از مجازات سه سال و نیم حبس قبلی ریده شده علیه وی را سپری کرده و با حکم جدید صادر شده در مجموع نزدیک به سیزده سال آینده را پشت میله‌های زندان سپری خواهد کرد.

الکسی ناوالنی که با سیاسی خواندن کلیه‌ اتهام‌ها علیه خود، آنها را رد کرده و معتقد است که ولادیمیر پوتین قصد دارد وی را تا آخر عمر در زندان نگاه دارد.

وی دوران حبس را از این پس در بازداشتگاه‌های کیفری سپری خواهد کرد این دان معنا است که شرایط بازداشت او سخت‌تر از گذشته خواهد بود.

منتقد ۴۵ ساله ولادیمیر پوتین و دولت حاکم بر روسیه پیش‌تر از سوی دادستانی به تحقیر یک قاضی در جریان رسیدگی به پرونده و نیز میلیون‌ها روبل اختلاس از کمک‌های مالی مردمی به سازمان‌های فعال در زمینه مبارزه با فساد، بویژه بنیادی که وی به همین منظور تاسیس کرد است، متهم شده بود.

الکسی ناوالنی دقایقی پس از صدور حکم مجازات ۹ سال زندان علیه وی با انتشار توییتی ضمن متهم کردن ولادیمیر پوتین به ترس از روبرو شدن با حقایق وعده داد که به مبارزه علیه کرملین ادامه خواهد داد.

وی در ادامه از مبارزه با سانسور و روشن کردن حقایق برای مردم روسیه به عنوان اولویت کارزار مبارزاتی خود و هوادارانش نام برد.

الکسی ناوالنی ژانویه سال گذشته میلادی پس از طی کردن دوران معالجه در آلمان هنگام بازگشت به کشورش در فرودگاه بازداشت و روانه زندان شد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید