Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نام ناوالنی به فهرست «تروریست‌ها» در روسیه افزوده شد

محاکمه الکسی ناوالنی از راه دور و با استفاده از تماس ویدئویی
محاکمه الکسی ناوالنی از راه دور و با استفاده از تماس ویدئویی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیم جدید مقامات روسیه را «غیرقابل قبول» خواند و «سرکوب ادامه‌دار صداهای منتقد در جامعه روسیه» را محکوم کرد.

آگهی

مقامات روسیه روز سه‌شنبه نام الکسی ناوالنی، مخالف سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور را که در زندان به سر می‌برد به فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گراها» اضافه کردند.

علاوه بر الکسی ناوالنی نام لیوبوف سوبول، همکار نزدیک او که در خارج از روسیه زندگی می‌کند نیز به این فهرست اضافه شد. این در حالی است که بنا به اعلام «صندوق مبارزه با فساد» دست کم اسامی ۹ فرد دیگری که با وی همکاری داشته‌اند به فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گراها» افزوده شده است.

فعالیت سازمان «صندوق مبارزه با فساد» که الکسی ناوالنی بنیان نهاد سال گذشته در روسیه ممنوع شد. تصمیم مقامات روسیه مبنی بر افزودن نام الکسی ناوالنی به فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گراها» هم‌راستا با سیاست‌ دولت این کشور علیه مخالفان دولت، رسانه‌ها و جامعه مدنی طی سال‌های گذشته است.

لیوبوف سوبول در واکنش به تصمیم مقامات روسیه در صفحه توئیترش نوشت: «شرکت در انتخابات و مبارزه با فساد؟ افراط‌گرا!»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیتر استانو، سخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیم جدید مقامات روسیه را «غیرقابل قبول» خواند و «سرکوب ادامه‌دار صداهای منتقد در جامعه روسیه» را محکوم کرد.

الکسی ناوالنی یک سال پیش پس از بازگشت از آلمان به روسیه بازداشت شد. او برای معالجه مسمومیت با عامل عصبی نوویچک چند ماه را در آلمان گذراند. الکسی ناوالنی، ۴۵ ساله از ولادیمیر پوتین به عنوان مسئول مسمومیت خود یاد کرده است.

پارلمان اروپا سال گذشته الکسی ناوالنی را به عنوان برنده جایزه ساخاروف معرفی کرد. او چند روز پیش در اولین سالگرد بازداشتش از زندان اعلام کرد که از هیچ چیز «پشیمان» نیست. الکسی ناوالنی همچنین از مردم روسیه خواست تا از قدرت حاکم در کشورشان نهراسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکسی ناوالنی در پرونده‌ای جدید به اتهام افراطگرایی تحت پیگیرد قرار گرفت

ناوالنی در سالروز مسموم شدنش خواستار مبارزه غرب با فساد و تحریم نزدیکان پوتین شد

کرملین: پوتین در سانحه هوایی نمی‌میرد