مرگ دست‌کم ۶ نفر در اثر برخورد یک خودرو با شرکت کنندگان یک کارناوال در بلژیک

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله با خودرو در بلژیک
حمله با خودرو در بلژیک   -   کپی رایت  خبرگزاری فرانسه

مقامات بلژیک اعلام کردند که راننده یک خودرو روز یکشنبه ۲۰ مارس با هجوم به سمت جمعیتی که برای شرکت در یک کارناوال در جنوب این کشور جمع شده بودند، منجر به کشته شدن دست‌کم شش نفر و زخمی شدن ۲۶ نفر دیگر شده که حال ده نفر از زخمی‌ها نیز وخیم گزارش شده است.

این حادثه حوالی ساعت پنج صبح به وقت محلی در روستای استرپی-برکنی در نزدیکی مرز فرانسه رخ داد. ژاک گوبرت، شهردار لَلوویر به رسانه‌های بلژیکی گفت: «یک خودرو با سرعت زیاد به میان جمعیتی که برای تماشای کارناوال جمع شده‌ بودند رانده است.»

دامین وراین، معاون دادستانی مونس در یک نشست خبری در لَلوویر گفت: «با توجه به مسیر فعلی تحقیقات، انگیزه تروریستی مطرح نیست.»

وی افزود: «خودرویی که به سمت جمعیت حرکت کرد دو سرنشین داشت که هر دو بازداشت شدند.» وی تصریح کرد که هر دو این افراد اهل لَلوویر و متولد سال‌ها ۱۹۸۸ و ۱۹۹۰ میلادی هستند.

شهردار لَلوویر گفت: «در این مراسم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر حضور داشتند. این خودرو با سرعت زیاد به سمت جمعیت رفت.»

الکساندر دی‌کرو، نخست‌وزیر بلژیک در توییتر خود نوشت: «اتفاق وحشتناکی در استرپی-برکنی رخ داد.»

آی دی‌کرو که قرار است به زودی همراه با پادشاه بلژیک به آنجا برود، در ادامه با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد و گفت که دولت از خانواده‌ قربانیان حمایت می‌کند.

آنلیز ورلیندن، وزیر کشور بلژیک نیز در توییتی نوشت: «آنچه که قرار بود یک جشن شادی‌آور باشد به یک تراژدی تبدیل شده است. ما اوضاع را از نزدیک زیر نظر داریم.»