حمله با خودرو به داخل جمعیت در آمریکا دست‌کم ۵ کشته و بیش از ۴۰ مجروح بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
حمله با خودرو به داخل جمعیت در آمریکا دست‌کم ۵ کشته و بیش از ۴۰ مجروح بر جای گذاشت
Copyright  Jeffrey Phelps/AP

در اثر برخورد یک خودروی شاسی بلند، با مردم حاضر در رژه استقبال از کریسمس در منطقه واکیشا، در حومه میلواکی، بیش از ۴۰ نفر مجروح و چندین نفر کشته شدند. مقامات شهر واکیشا با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی کشته شدن دستکم ۵ را تاکنون تایید کرده‌اند.

بنا بر اعلام پلیس روز یکشنبه یک خودروی شاسی بلند ساعت ۵ بعداز ظهر به وقت محلی با سرعت زیاد به میان مردمی رفت که به مناسبت استقبال از کریسمس برنامه‌ای را در مرکز شهر واکیشا از ایالت ویسکانسین آمریکا برگزار می‌کردند. رئیس پلیس واکیشا پیشتر بدون اعلام رقم دقیقی، از کشته شدن «چند» نفر خبر داده بود. منابع بیمارستانی نیز از انتقال دستکم ۲۸ نفر به بیمارستان خبر می‌دهند که در بین آنها تعدادی کودک هم دیده می‌شود.

تحقیقات پلیس در رابطه با این حادثه شروع شده و خودروی قرمز رنگی که فرد مظنون با آن به سمت جمعیت رانده، پیدا شده است. از قرار معلوم گروهی از کودکان در زمان رانده شدن خودرو به سمت جمعیت در حال اجرای برنامه موسیقی بوده‌اند. تصاویری که از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده زمان نزدیک شدن خودرو به جمعیت و متعاقبا داد و فریاد مردم را نشان می‌دهد.

جوبایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز بلافاصله در جریان این حادثه قرار گرفته و کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام آمادگی خود برای کمک به مقامات محلی اعلام کرده که حادثه را به دقت و از نزدیک دنبال می‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تاکنون اطلاعات بیشتری در مورد هویت مظنون و هدف و نیت او از راندن خوردو به داخل جمعیت منتشر نشده است. پلیس برای متوقف کردن خودروی قرمز و بازداشت مظنون اقدام به تیراندازی کرده است.