Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار مصدومان «حمله با خودرو» به یک کارناوال در آلمان به ۶۰ نفر افزایش یافت

حمله با خودرو به یک کارناوال در آلمان
حمله با خودرو به یک کارناوال در آلمان Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس آلمان بدون دادن توضیحات بیشتر در خصوص انگیزه فرد مهاجم اعلام کرد که حمله در جریان جشن‌های کارناوال آلمان موسوم به «دوشنبه گل سرخ» صورت گرفته که به صورت مشترک در بخشی از شهرهای این کشور برگزار می‌شود.

آگهی

پلیس آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که شمار مصدومان حمله عمدی یک شهروند این کشور به مراسم کارناوال در فولکمارسن به ۶۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش منابع پلیس هجده تن از مصدومان را کودکان خردسال تشکیل می‌دهند و در مجموع ۳۵ نفر از حادثه دیدگان همچنان در بیمارستان بستری هستند.

از سوی دیگر دادستانی کل فرانکفورت اعلام کرده است مصدومان این حادثه را افرادی از ۲ تا ۸۵ سال تشکیل می‌دهند.

یک فرد امدادگر که در دقایق اولیه این حادثه در محل حضور داشته به رسانه‌ها گفته که پس از متوقف کرده خودرو حمله کننده تلاش کرده تا سویچ ماشین را بردارد و مانع ادامه حرکت خودرو شود اما با حمله راننده مواجه شده است.

این فرد در ادامه تصریح کرد که در صورت فرد مهاجم نوعی رضایت از اقدام خشونت آمیز انجام شده را دیده است.

راننده خودور که نام وی «موریس پی» عنوان شده یک شهروند بیست و نه ساله آلمانی است که اندکی پس از این حادثه توسط ماموران پلیس دستگیر شد.

انگیزه فرد مهاجم تا روز سه شنبه توسط مقامات آلمانی اعلام نشده اما به گفته منابع پلیس علامت مست بودن در  هنگام حمله در وی دیده نشده است.

منابع پلیس شامگاه روز دوشنبه اعلام کرده بودند که در «حمله» فردی با یک خودور مرسدس بنز به تماشاگران مراسم کارناوال در فولکمارسن، شهر کوچکی در مرکز آلمان ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.

پلیس آلمان بدون دادن توضیحات بیشتر در خصوص انگیزه فرد مهاجم اعلام کرده بود که حمله در جریان جشن‌های کارناوال آلمان موسوم به «دوشنبه گل سرخ» صورت گرفته که به صورت مشترک در بخشی از شهرهای این کشور برگزار می‌شود.

در حالی سخنگوی پلیس آلمان دقایقی پس از این حادثه از آغاز تحقیقات در خصوص عمدی بودن اقدام فرد مهاجم به زیر گرفتن افراد و نه اقدام به حمله خبر داده بود، که سخنگوی وزارت کشور دولت محلی در ایالت هسن احتمال «حمله» بودن این اقدام را منتفی قلمداد نکرد.

دستگاه قضایی آلمان نیز اعلام کرد که پرونده‌ای برای «اقدام به قتل» در خصوص این حادثه بر ضد راننده خودرو که یک شهروند بیست و نه ساله آلمانی است، به جریان افتاده است.

شاهدان محلی همچنین اعلام کرده‌اند که تعدادی از مصدومان حادثه را دیده‌اند که نقش زمین شده و توسط ماموران امدادی در حال تخلیه از محل بودند.

گفته می‌شود که این حمله حوالی ساعت ۱۴.۳۰ روز دوشنبه به وقت محلی انجام گرفته است.

این حمله در حالی انجام می‌شود که در پی تیراندازی شامگاه چهارشنبه گذشته در دو قهوه خانه قلیان کشی در شهر هانائو که ۹ کشته برجای گذاشت،‌ دولت آلمان سطح تهدید امنیتی و احتمال حمله گروه‌های راست‌گرای افراطی در این کشور را «بسیار بالا» اعلام کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انحراف خودرو در برلین به سمت عابران پیاده ۷ مجروح به جا گذاشت

«هسته تروریستی راست افراطی در آلمان قصد حمله به مسجد داشت»

آلمان راهبرد نوسازی صنعت دفاعی و امنیتی خود را با شتاب پیش می‌برد