Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت بریتانیا به داوطلبان میزبانی از پناهجویان اوکراینی پول پرداخت می‌کند

پناهجوی اوکراینی هنگام تخلیه از محل نبرد
پناهجوی اوکراینی هنگام تخلیه از محل نبرد Copyright Vadim Ghirda/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Vadim Ghirda/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کمک مالی برای تشکلات، نهادها و انجمن‌های محلی که از پناهجویان اوکراینی میزبانی کنند به ازای هر پناهجو ۱۰ هزار پوند یا ۱۱ هزار و ۹۰۰ یورو تعیین شده است.

آگهی

وزیر مسکن بریتانیا به تازگی در یک برنامه تلویزیونی شهروندان کشورش را به میزبانی از پناهجویان اوکراینی تشویق کرد و از راه‌اندازی طرحی برای تسهیل ورود این افراد به کشورش خبر داد.

مایکل گوو روز یکشنبه در گفتگو با شبکه خبری اسکای نیوز تصریح کرد که دولت بریتانیا به منظور کمک به آندسته از شهروندان اوکراینی که از تهاجم روسیه گریخته‌اند برنامه‌ای موسوم به «خانه‌‌هایی برای اوکراین» راه اندازی کرده است.

این ابتکار دولت بریتانیا که راه ورود به خاک این کشور را هموار می‌کند منحصر به پناهجویان اوکراینی است و به هزاران تن از آنها امکان می‌دهد از سرپناهی برای اقامت برخوردار شوند و همچنین به مدت سه سال به تمام خدمات و تسهیلات عمومی و نیز کمک‌های اجتماعی دسترسی داشته باشند.

دولت بریتانیا شهروندان خود را تشویق کرده است که با در اختیار قرار دادن یک اتاق یا هر مکان اقامتی دیگر، دست کم برای یک دوره شش ماهه حامی و میزبان پناهجویان از جنگ گریخته اوکراینی باشند.

کوریه اینترنشنال در شماره روز دوشنبه چهاردهم مارس خود ضمن انتشار گزارشی در این خصوص نوشته است که دولت بریتانیا به نشانه قدردانی و سپاس از همکاری شهروندان متعهد شده است به داوطلبان اجرای این طرح ماهانه ۳۵۰ پوند (۴۱۵ یورو) کمک کند.

این کمک مالی برای تشکلات، نهادها و انجمن‌های محلی که از پناهجویان اوکراینی میزبانی کنند به ازای هر پناهجو ۱۰ هزار پوند یا ۱۱ هزار و ۹۰۰ یورو تعیین شده است.

کارکرد این سیستم حمایتی آنطور که گفته شده در ظاهر ساده به نظر می‌رسد اما برخی الزامات پیش‌بینی شده در آن شهروندان داوطلب و انجمن‌ها را دچار سردرگمی کرده است.

بر اساس پروتکل‌های تعیین شده، شهروندان بریتانیایی باید نام و هویت پناهجویان اوکراینی تحت حمایت مالی خود را پیش از میزبانی از آنها به اشتراک بگذارند.

تماس‌ها در این زمینه و قبل از هر اقدامی باید از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا پلت‌فرم‌های اختصاصی دولتی برقرار شده باشد.

این برنامه از دید نهاد‌ها و انجمن‌های بشردوستانه‌ای که دیلی تلگراف با آنها مصاحبه کرده «موانع غیرضروری جدیدی ایجاد می کند» و بیشتر به نفع افرادی است که «از قبل با بریتانیا در ارتباط بوده‌اند.»

با این حال، مقامات دولتی در بریتانیا قصد دارند سازمان‌های غیردولتی را که می توانند در اجرای این طرح به عنوان واسطه عمل کنند، مشارکت دهند.

تحولات جنگ اوکراین و آسیب‌های فراوانی که غیرنظامیان بواسطه حملات هوایی و پیش‌روی‌ها ارتش روسیه متحمل می‌شوند سبب شده تا بسیاری از کشورها و نهاد‌های بین‌المللی برای کمک به تخلیه نظامیان از مناطق نبرد و یاری رساندن به پناهجویان در کشورهای میزبان تلاش‌های خود رامضاعف کنند.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان که پیش‌تر برای کمک به پناهجویان اوکراینی درخواست ۵۱۰ میلیون دلار کمک مالی کرده بود به تازگی از دریافت ۲۰۰ میلیون دلار کمک مالی از سوی شرکت‌ها، بنیادها و افراد حقیقی خبر داده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاچاقچیان انسان و ترول‌های آنلاین پناهجویان زن اوکراینی را هدف گرفته‌اند

سازمان ملل:شمار قربانیان حملات روسیه از ۱۰ هزار نفر گذشت؛ مسکو: اوکراینی‌ها را در دنیپرو ناکام کردیم

حمله موشکی روسیه به شرق اوکراین ۵۱ کشته به جا گذاشت