Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیته‌ تحقیق حمله به کنگره آمریکا: ترامپ در یک توطئه مجرمانه مشارکت داشته است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و پرونده حمله به کنگره آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و پرونده حمله به کنگره آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیته منتخب کنگره آمریکا که درباره حمله طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱ تحقیق می‌کند، اعلام کرد که آقای ترامپ و متحدانش در یک توطئه «مجرمانه» برای به تعویق انداختن تائید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شرکت داشته‌اند.

آگهی

کمیته منتخب کنگره آمریکا که درباره حمله طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱ تحقیق می‌کند، اعلام کرد که آقای ترامپ و متحدانش در یک توطئه «مجرمانه و/یا متقلبانه» برای به تعویق انداختن تائید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شرکت داشته‌اند.

تشکیل پرونده توسط کمیته‌ منتخب مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال دسترسی به اسناد «جان ایستمن»، وکیل دادگستری راستگرا است که به دلیل حق وکیل-موکل از دادن شهادت امتناع کرده است.

جان ایستمن در طرحی برای بی‌اعتبار کردن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نوشته بود که چگونه مایک پنس، معاون دونالد ترامپ می‌تواند مانع قانونگذاران آمریکایی شود تا آن‌ها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را تأیید نکنند، توصیه‌ای که آقای پنس آن را اجرا نکرد.

کمیته منتخب در گزارش خود که روز چهارشنبه منتشر کرده است، نوشت که این کمیته‌ دلایل محکمی دارد که نشان می‌دهد رئیس جمهور سابق آمریکا و اعضای کاراز تبلیغاتی او در یک توطئه‌ «مجرمانه» برای فریب ایالات متحده شرکت داشته‌اند.

البته گزارش روز چهارشنبه کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا از حمله به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱، نتیجه نهایی تحقیقات نیست زیرا تحقیقات همچنان ادامه دارد.

حمله به ساختمان کنگره آمریکا پس از آن انجام شد که دونالد ترامپ در یک سخنرانی، ادعای خود مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تکرار کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

قانونگذاران آمریکا بر این نظرند که شواهد آنها قاطعانه تأیید می‌کند که آقای ترامپ «بند ۲ (سی)۱۵۱۲ از ۱۸ یو.اس.سی» را نقض کرده است.

قانون مورد اشاره کنگره آمریکا، «توطئه برای ارتکاب هرگونه تخلف علیه آمریکا به هر شکل یا برای هر هدفی» را جرم می‌داند.

با وجود این رئیس‌جمهور سابق آمریکا که هنوز بر حزب جمهوری‌خواه تسلط دارد، مرتباً نظرات خود را با هدف رئیس جمهور شدن برای دور دوم مطرح می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار امنیتی اشتباه باعث تخلیه ساختمان کنگره آمریکا شد

حمله به کنگره آمریکا؛ در قبال اتهام «تروریسم داخلی» چه باید کرد؟

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد