Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هشدار امنیتی اشتباه باعث تخلیه ساختمان کنگره آمریکا شد

ساختمان کنگره آمریکا
ساختمان کنگره آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بلافاصله پس از هشدار نخست، این خبر به تیتر اصلی رسانه‌های در ایالات متحده تبدیل شد و بسیاری نگران تکرار حوادثی مشابه حملات ۱۱ سپتامبر در این نیویورک شدند.

آگهی

پرواز یک هواپیمای نظامی و پرش چتربازان بر روی یک زمین بیس بال در نزدیکی ساختمان کنگره آمریکا باعث به صدا در آمدن زنگ هشدار در این ساختمان و تخلیه نمایندگان شد.

پلیس ابتدا اعلام کرده بود که یک هواپیما را ردیابی کرده که می‌توانسته خطری بالقوه برای منطقه باشد اما دقایقی بعد مشخص شد که این اشتباه پلیس بوده و این برنامه‌ بخشی از نمایش پیش از آغاز یک مسابقه بیس‌بال بوده است. در بیانیه دومی که پلیس منتشر کرده آمده است که دیگر خطری وجود ندارد و هشدار صادر شده از روی احتیاط فراوان صادر شده است.

این در حالیست که بلافاصله پس از هشدار نخست، این خبر به تیتر اصلی رسانه‌های در ایالات متحده تبدیل شد و بسیاری نگران تکرار حوادثی مشابه حملات ۱۱ سپتامبر در این نیویورک شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استادیومی که مسابقه بیس‌بال در آنجا برگزار شده تقریبا ۲ و نیم کیلومتر با کاپیتول یا ساختمان کنگره آمریکا فاصله دارد و همین مسئله بر نگرانی پلیس برای وقوع حمله احتمالی افزوده است. مراسم چتربازی و نمایش پرچم یکی از حاشیه‌های پیش از آغاز این مسابقه بوده که به دلیل ناهماهنگی‌های صورت گرفته باعث بروز اشتباه از سوی نیروهای پلیس شده است.

AP Photo
چتر بازی پرحاشیه پیش از آغاز یک مسابقه بیس‌بال در واشنگتنAP Photo

نمایندگان کنگره آمریکا بعد از این ماجرا اعلام کردند که دقایق پراسترسی را تجربه کرده‌اند. ترزا لگر فرناندز یکی از نمایندگان کنگره در توییتر خود نوشته که همه نمایندگان ۱۵ دقیقه بسیار پراسترس را پشت سر گذاشته‌اند و حالا از اینکه همه در امنیت هستند، خرسند و سپاسگزارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیته‌ تحقیق حمله به کنگره آمریکا: ترامپ در یک توطئه مجرمانه مشارکت داشته است

نظرسنجی‌ها یکسال پس از حمله به کنگره؛ نگرانی آمریکایی‌ها از آینده دموکراسی در کشورشان

حمله به کنگره و خروج از کابل؛ دو رویداد سال ۲۰۲۱ که به وجهه آمریکا ضربه زد