دولت فرانسه برای مبارزه با روسپیگری کودکان ویدیویی تکان‌دهنده منتشر کرد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر فرانسوی: «دخترانی هستند که برای ۱۰ یورو در توالت مدرسه سکس دهانی انجام می‌دهند و مشکلی هم در این کار نمی‌بینند.»

آگهی

دولت فرانسه قصد دارد با انتشار ویدیویی تکان‌دهنده درباره روسپیگری و سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی، در این زمینه هشدار بدهد.

در این ویدیو، دختر نوجوانی که خیال می‌کند با شبگردی و آسان پول درآوردن زندگی‌اش را «ردیف» می‌کند، در عین حال زیر ضربات دوست پسرش که او را به تن‌فروشی واداشته، خرد می‌شود.

در این کلیپ فرد قواد به دختر قهرمان داستان تلفنی یادآوری می‌کند که «ساعت ۵ بعدازظهر قرار دیگری دارد» و او می‌گوید: «باشد، ردیفش می‌کنم». اما شب هنگام چون دختر پول کافی نیاورده، مرد قواد که تنها اندکی از او بزرگتر است، او را به باد کتک می‌گیرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این ویدئو که با موسیقی الکترونیک تدوین شده، از روز دوشنبه ۲۸ فوریه (۹ اسفند) از شبکه‌های مختلف تلویزیونی و پلتفورم‌های ویدیویی و شبکه‌های اجتماعی در فرانسه پخش شد.

چنین کارزاری با چنین درونمایه‌ای که مخاطب آن نوجوانان و همچنین والدین و افرادی است که کارشان در پیوند با نوجوانان است، در نوع خود برای نخستین بار است که در فرانسه انجام می‌شود.

در پایان کلیپ هم خطاب به کودکان و نوجوانانی که در معرض خطر بهره‌کشی جنسی قرار دارند، گفته می‌شود: «ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم، با ۱۱۹ تماس بگیرید.»

بر پایه برآورد سازمان‌های مردم نهاد فرانسه سالانه حدود ۷ تا ۱۰ هزار فرد زیر سن قانونی، عمدتاً دختران به فحشا می‌پردازند. با این حال دولت می‌گوید که این آمار تقریبی است و آمار واقعی احتمالاً بسیار بالاتر است.

آدرین تاکه، وزیر امور کودکان و خانواده که در ماه نوامبر گذشته طرحی ۱۴ میلیون یورویی را در زمینه مبارزه با بهره‌کشی جنسی کودکان برای تصویب پیشنهاد داد، به خبرگزاری فرانسه گفت که این بلای «نوظهور» در سال‌های اخیر به ویژه با شبکه‌های اجتماعی که ارتباط با مشتریان را تسهیل می‌کنند، «به حد انفجار رسیده است».

آقای تاکه افزود: «داستان بسیار فراتر از ماجرای دختران نوجوان نیجریه‌ای است که به دست شبکه‌های بین‌المللی قاچاق به پیاده‌روهای کشور آورده می‌شوند، پدیده‌ای که البته هنوز هم وجود دارد. دخترانی هستند که برای ۱۰ یورو در توالت مدرسه سکس دهانی انجام می‌دهند و مشکلی هم در این کار نمی‌بینند.»

او تأکید می‌کند که علاوه بر چنین کارزارهایی، باید «کار اساسی برای افزایش آگاهی جوانان در مدرسه و آموزش افراد حرفه‌ای در پاسگاه‌های پلیس یا پرورشگاه‌ها» انجام داد.

بر اساس تحقیقات انجام شده به مدت یک سال توسط یک جامعه شناس، یک پزشک و یک روانشناس که نتایج آن روز دوشنبه در فرانسه منتشر شد، افراد زیر سن قانونی درگیر تن‌فروشی «دارای خاستگاه‌های اجتماعی مختلف» بوده‌اند.

نوجوانانی که در گذشته قربانی دلالان تن‌فروشی بوده‌اند، می‌گویند که تقریباً به طور سیستماتیک هدف خشونت دلالان قرار گرفته‌اند.

در این پژوهش همچنین گفته شده که پدر و مادرهای این نوجوانان حس بین «خجالت، احساس گناه، عصبانیت، عدم درک و ناتوانی» داشته و اغلب نمی‌دانند به چه کسی مراجعه کنند.

به گفته آقای تاکه، دولت به انجمن‌های مستقلی که احتمالاً می‌توانند در این زمینه کمک کرده و پروژه‌هایی برای راه‌اندازی «شبکه سرزمینی» در کشور به راه بیندازند، فراخوان داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی روسپی‌ها؛ دادگاه حقوق بشر اروپا با بررسی تقاضای تجدید نظر در قانون تن‌فروشی فرانسه موافقت کرد

پارلمان فرانسه لایحه محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال را تصویب کرد

فرانسه کمک‌های مالی به روسپی‌هایی که دیگر تمایلی به ارائه خدمات جنسی ندارند را افزایش داد