اعتصاب رانندگان کامیون در کانادا؛ انتاریو وضعیت اضطراری اعلام کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ادامه اعتراضات رانندگان کامیون ضد واکسن در کانادا
ادامه اعتراضات رانندگان کامیون ضد واکسن در کانادا   -  Copyright  AP Photo

داگ فورد، فرماندار استان انتاریوی کانادا، روز جمعه ۱۱ فوریه، در واکنش به ادامه اعتراضات رانندگان کامیون علیه قوانین کووید-۱۹، در این استان وضعیت اضطراری اعلام کرد.

آقای فورد در یک نشست مطبوعاتی با اعلام این مطلب تاکید کرد که با مقامات رسمی برای تصویب فوری دستورات لازم برای مقابله با این وضعیت همکاری خواهد کرد. او همچنین مسدود کردن خیابان‌ها و ممانعت از عبور و مرور را «غیرقانونی» دانست که مستوجب مجازات خواهد بود.

در حالی‌ که اعتراضات رانندگان کامیون در مناطق مختلف کانادا به هفته سوم خود می‌رسد وضعیت در برخی از مناطق این کشور از جمله در اونتاریو بسیار بحرانی شده است. حضور مستمر رانندگان باعث شده ارتباطات این شهر با مناطق مجاور با دشواری‌های بسیاری رو به رو شود و همچنین چندین مسیر ارتباطی میان ایالات متحده و کانادا نیز مسدود شده است.

پیشتر جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا نیز این رفتار معترضان را غیر قانونی و غیرقابل پذیرش خوانده بود.

گروهی از رانندگان کامیون که حمایت گروه‌های دست‌راستی و ضد واکسن را هم با خود به همراه دارند، در سه هفته اخیر به بهانه اجباری شدن واکسیناسیون برای تردد در مسیر کانادا و آمریکا اعتصاب کرده‌اند و بخش‌های گسترده‌ای از مسیرهای عبور و مرور در مناطق مختلف کانادا مسدود شده است.

گفته می‌شود با تصمیم داگ فورد قرار است جرایم سنگینی همچون صد هزار دلار کانادا و همچنین حبس در انتظار رانندگانی باشد که همچنان به این وضعیت ادامه می‌دهند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید