Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران اوکراین؛ صدر اعظم آلمان از پیشرفت در کاهش تنش‌ها استقبال کرد

German Chancellor Olaf Scholz and Danish Prime Minister Mette Frederiksen
German Chancellor Olaf Scholz and Danish Prime Minister Mette Frederiksen Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این نشست خبری از صدراعظم آلمان درباره خط لوله گاز «نورد استریم ۲» نیز پرسیده شد. سرنوشت این خط لوله که روسیه و آلمان را به هم متصل می‌کند، اکنون به تحریم‌هایی گره خورده که در صورت تهاجم روسیه به اوکراین احتمالا علیه مسکو وضع خواهد شد.

آگهی

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه از پیشرفت‌های به دست آمده در پی تلاش‌های دیپلماتیک برای حل و فصل تنش‌ها میان مسکو و کی‌یف استقبال کرد.

او در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین که با حضور مته فريدريكسن، نخست‌وزیر دانمارک برگزار شد، گفت: «مأموریت همه ما تلاش برای تضمین امنیت اروپا است و من معتقدم که در این زمینه موفق خواهیم شد.»

او افزود: «اگر وضعیت کنونی را با چند هفته پیش مقایسه کنید، می‌بینید که اکنون گفتگوهای دوجانبه‌ای میان ایالات متحده و روسیه همچنین شکلی از گفتگو میان ناتو و روسیه برقرار است. همچنین بحث‌هایی دربارۀ سازمان امنیت و همکاری اروپا در جریان است که بار دیگر موضوعی مربوط به امنیت اروپا است.»

آقای شولتس تاکید کرد که به باور او، در جریان بودن این گفتگوها یک «پیشرفت» است.

صدراعظم آلمان که به تازگی به دلیل محافظه‌کاری‌هایش در مقابل روسیه بشدت مورد انتقاد قرار گرفته بود، در یک هفته اخیر فعالانه درگیر حل و فصل بحران اوکراین شده است. او اوایل هفته جاری موضوع اوکراین را در جریان سفرش به ایالات متحده، با جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور به بحث گذاشت و قرار است هفته آینده نیز به مسکو و کی‌یف سفر کند.

در این نشست خبری از صدراعظم آلمان درباره خط لوله گاز «نورد استریم ۲» نیز پرسیده شد. سرنوشت این خط لوله که روسیه و آلمان را به هم متصل می‌کند، اکنون به تحریم‌هایی گره خورده که در صورت تهاجم روسیه به اوکراین احتمالا علیه مسکو وضع خواهد شد.

اولاف شولتس با خودداری از ورود به جزئیات، تنها به اتحاد غرب برای حمایت از اوکراین اشاره کرد و گفت: «آنچه روشن است، ما در موضوع تحریم‌هایی که در صورت حمله روسیه باید اعمال شود و به خوبی آماده شده، به توافق رسیده‌ایم و در کنار هم هستیم. هر زمان که چنین موقعیتی پیش آید، با دیگر هم پیمانان غربی‌مان تصمیمات نهایی را خواهیم گرفت.»

او تاکید کرد: «ما تصمیم گرفته‌ایم که شرح کامل تحریم‌های احتمالی را فاش نکنیم.»

شولتس پیش از این در جریان سفر به واشنگتن در اوایل هفته جاری، به سناتورهای آمریکایی گفته بود که در صورت تهاجم روسیه، این خط لوله به بهره‌برداری نخواهد رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدراعظم آلمان: روسیه نباید وحدت و عزم اروپایی‌ها را دست‌کم بگیرد

دانمارک به نیروهای آمریکایی اجازه می‌دهد در خاک این کشور مستقر شوند

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟