Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

قتل ناموسی در خوزستان؛ قاتلی که سر بریدۀ همسرش را در خیابان گرداند دستگیر شد

canva
canva Copyright photo
Copyright photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این زن جوان که به ترکیه فرار کرده بود، درنهایت توسط پدرش به ایران برگردانده می‌شود و زمانی که شوهرش از حضور او در شهر اطلاع می‌یابد، به کمک برادرش اقدام به قتل او «در ملاء عام» می‌کند.

آگهی

سهراب حسین نژاد، رئیس پلیس آگاهی استان خوزستان شامگاه شنبه از دستگیری عاملان قتل زن ۱۷ ساله‌ای خبر داد که قربان یک انتقام ناموسی دیگر شده است.

این زن جوان به دست همسر و برادر همسرش سر بریده شده و این بار قاتل پس از گردن زدن همسرش، سر بریده او را در شهر گردانده است.

ایلنا به نقل از رئیس پلیس آگاهی خوزستان نوشت که مأموران پس از آگاهی از این جنایت و کشف بدن بی‌جان زن در یکی از محلات، شوهر و برادر شوهر او را «در کمتر از چهار ساعت شناسایی و در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهشان» دستگیر کرده‌اند.

سهراب حسین نژاد افزود که «متهمان در تحقیقات پلیس به قتل ارتکابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند».

وبسایت همشهری به نقل از عباس حسینی پویا، دادستان اهواز دربارۀ چگونگی وقوع حادثه می‌نویسد که این زن جوان که به ترکیه فرار کرده بود، در نهایت توسط پدرش به ایران برگردانده می‌شود و زمانی که شوهرش از حضور او در شهر اطلاع می‌یابد، به کمک برادرش اقدام به قتل او «در ملاء عام» می‌کند.

دادستان اهواز اعلام کرد: «اکنون همسر این دختر جوان که قاتل است و برادر همسرش که در قتل کمک کرده را دستگیر کردیم و در بازداشت به سر می‌برند.»

عباس حسینی پویا افزود: «علاوه بر بحث قتلی که اتفاق افتاده، گردن زدن این خانم در ملاء عام نیز جرم است.»

او همچنین هشدار داد با افرادی که از این ماجرا فیلم گرفته و آن را منتشر کرده‌اند و با انتشار تعمدی آن «سبب تشویش اذهان عمومی شده‌اند» نیز برخورد قضایی خواهد شد.

کودک همسری همچنین خشونت علیه زنان و دختران یکی از معضلات اجتماعی جدی در ایران است. پیش از این نیز انتشار اخبار قتل‌های ناموسی دیگری از جمله رومینا اشراقی و ریحانه عامری که به دست پدرانشان کشته شدند و قتل فاطمه برحی در آبادان به دست همسرش، جامعه ایران را در شوک فرو برده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهروند فرانسوی کردتبار به اتهام قتل عمد دوست پسر دخترش محاکمه شد

یک قتل «ناموسی» دیگر در آبادان؛ برادری با چاقو خواهرش را کشت

عفو‌بین‌الملل گزارش سال ۲۰۲۳ را در خصوص خشونت، سرکوب، سلب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرد