Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرگ ریحانه عامری در بیابان‌های کرمان؛ سومین قتل ناموسی ایران در کمتر از یک ماه

مرگ ریحانه عامری در بیابان‌های کرمان؛ سومین قتل ناموسی ایران در کمتر از یک ماه
Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که جامعه ایران هنوز در شوک خبر به قتل رسیدن افرادی همچون رومینا اشراقی ۱۴ ساله به دست پدرش و فاطمه برحی ۱۹ ساله به دست شوهرش آن هم به دلایلی ناموسی است، روز سه‌شنبه خبر قتل ریحانه توسط پدرش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

آگهی

در حالی که جامعه ایران هنوز در شوک خبر به قتل رسیدن افرادی همچون رومینا اشراقی ۱۴ ساله به دست پدرش در تالش و فاطمه برحی ۱۹ ساله به دست شوهرش در آبادان آن هم به دلایلی ناموسی است، روز سه‌شنبه خبر دیگری از این دست در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

این بار قتل ناموسی در کرمان روی داده بود و قربانی، دختر جوان ۲۵ ساله‌ای به نام ریحانه عامری بود که به دلیل فعالیت در شبکه‌های مجازی و دیرآمدن به خانه، قربانی خشم پدر شده و به دست او کشته شده بود.

از ریحانه عامری اطلاعات رسمی زیادی در دست نیست، چراکه در کمال شگفتی بسیاری از خبرگزاری‌های رسمی داخل ایران در دو روز گذشته در قبال این حادثه سکوت کردند و تنها برخی از آنها پس از اظهار نظر معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان مبنی بر رد کشته شدن او با «تبر»، چند خطی درباره سخنان این مقام انتظامی نوشتند.

ریحانه عامری، دختر ۲۵ سالۀ ساکن کرمان بر اساس آنچه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، اختلافات اساسی با پدر داشت. از مخالفت پدر با ادامه تحصیل او گرفته تا فعالیتش در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت در حرفه مدلینگ برای لباس‌های عروس.

او در یک کافی‌شاپ در مرکز کرمان نیز مشغول به کار بود و باز آنطور که در شبکه‌های اجتماعی نوشته شده «خودش خرج زندگیش را درمی‌آورد.»

رفتار توام با خشونت پدر با او پیش از این نیز دیده شده بود. از جمله ۳ سال پیش از این، پدر بار دیگر ریحانه را تا سر حد مرگ کتک زده و حتی دست و پای او را شکسته بود؛ به‌گونه‌ای که به نوشته سایت فرارو، چنانچه خواهرش او را از دست پدر نجات نمی‌داد و به بیمارستان نمی‌رساند، احتمالا مرگ ریحانه در همان سال رقم می‌خورد.

در روز قتل ریحانه چه گذشت؟

ریحانه عامری بامداد دوشنبه برای آخرین بار گرفتار خشم پدر شد و این بار خشم و تعصب، مرگ او را رقم زد.

بنا بر گزارش وبسایت همشهری، شب قبل از حادثه ریحانه ساعت ۲۳ و ۳۰ به خانه برمی‌گردد و به دلیل دیرآمدن، دعوای سختی میان او و پدرش روی می‌دهد. پدر در نهایت تهدید می‌کند که یک روز ریحانه را خواهد کشت.

فردای آن روز یعنی دوشنبه، زمانی که مادر ریحانه در خانه نبود، مشاجره پدر و دختر دوباره از سر گرفته می‌شود و در نهایت ریحانه هدف ضربات پدر قرار می‌گیرد.

در شبکه‌های اجتماعی آمده است که «نبود یکی از تبرهای پدر ریحانه» احتمال قتل او با تبر را تقویت کرده اما معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان، سه روز پس از وقوع حادثه اعلام کرد که قتل با ضربۀ میله آهنی روی داده است.

پدر پس از ضرب و شتم دخترش، بدن نیمه جان ریحانه را در حالی که غرق خون بوده، سوار خودروی خود کرده و در بیابان‌های روستای اختیارآباد رها می‌کند.

در تمام این مدت، مادر و خواهر ریحانه پس از بازگشت به خانه بی‌خبر از حادثه تلخی که روی داده، در جستجوی او بودند. آنها که ابتدا فکر می‌کردند ریحانه تنها در اتاقش نشسته، پس از نشنیدن پاسخی از او، در اتاق ریحانه را باز می‌کنند و با اتاقی آشفته و لباس‌هایی آغشته به خون روبرو می‌شوند.

آنها با پلیس تماس گرفته و آنچه را به چشم دیده‌اند بازگو می‌کنند. به این ترتیب ماموران پلیس وارد عمل شده و با بازرسی اتاق ریحانه و پیگیری مسیر خون تا محل خودرو، فرضیه قتل ریحانه پررنگ می‌شود.

به این ترتیب کار جستجوی پدر ریحانه آغاز و درنهایت او بازداشت می‌شود. با این وجود پدر تا شامگاه دوشنبه لب به سخن نمی‌گشاید و از سرنوشت دختر نیمه جان خود چیزی نمی‌گوید.

او در نهایت در ساعت ۲۳ دوشنبه به جنایت هولناک خود اعتراف می‌کند، پس از آن ماموران به بیابان‌های روستای اختیارآباد می‌روند و بدن بی‌جان و غرق در خون ریحانه را پیدا می‌کنند.

بررسی‌های پزشکی قانونی نشان داد که ریحانه تا ساعت ۲۱ همچنان زنده بوده و در نهایت به دلیل خونریزی شدید جان خود را از دست داده است.

پدر ریحانه همچنان در بازداشت است و بنا بر اعلام معاونت اجتماعی پلیس کرمان، تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد و جزئیات آن در صورت دستور مقام قضایی اعلام خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دونده رکورددار مسابقات المپیک در کنیا؛ پلیس همسر اگنس تیروپ را تحت پیگرد قرار داد

ایران در شوک یک «فرزندکشی» دیگر؛ بابک خرمدین به دست والدینش به قتل رسید

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد