Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ایران در شوک یک «فرزندکشی» دیگر؛ بابک خرمدین به دست والدینش به قتل رسید

 canva.com
canva.com Copyright photo
Copyright photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پدر ۸۱ ساله بابک مقابل بازپرس، دلایلی از جمله آزار و اذیت و حتی ضرب و شتم والدین توسط او همچنین رابطه خارج از عرف پسرش با زنان را از دلایل ارتکاب این قتل خواند که با شیوع ویروس کرونا و اجبار بابک به ماندن مدت زمان بیشتری در خانه، افزایش یافته بود.

آگهی

بابک خرمدین، کارگردان ۴۷ ساله سینمای ایران روز یکشنبه در شهرک اکباتان به قتل رسید.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که این حادثه دلخراش به دست پدر و مادر او رقم خورده است؛ موضوعی که شوک حاصل از شنیدن خبر قتل او را دوچندان می‌کند.

بنا بر گزارش رسانه‌های ایران به نقل از قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران، روز یکشنبه پس از کشف یک جسد مثله شده در میان زباله‌های فاز ۳ شهرک اکباتان و انتقال آن به پزشکی قانونی، کار انگشت نگاری و تشخیص هویت جسد آغاز می‌شود و درنهایت کارشناسان به این نتیجه می‌رسند که جسد متعلق به بابک خرمدین است.

پس از آن ماموران تیم جنایی با دستور بازپرس ویژه قتل، به محل سکونت خانواده او در شهرک اکباتان می‌روند و در همان مراحل اولیه بازجویی‌ها، با اعترافات پدر او مبنی بر ارتکاب قتل به دلیل داشتن «اختلاف» با پسر خود مواجه می‌شوند.

خبرگزاری مهر به نقل از قاضی شهریاری می‌نویسد: «طبق اقرار، پدر این کارگردان با او اختلاف داشته و ابتدا او را بیهوش و بعد جسد را با چاقو تکه تکه کرده است.»

این خبرگزاری همچنین به نقل از یک منبع آگاه می‌نویسد: «قاتل در اعترافات خود گفت که پسرش را با قرص‌های خواب آوری که در غذا ریخته بود در ابتدا مسموم و بیهوش می‌کند و بعد پس از چند ضربه چاقو جسد را به حمام منتقل و مثله می‌کند... قاتل انگیزه قتل را اذیت کردن‌ها و رفتار نامناسب مقتول با پدر و مادرش اعلام می‌کند.»

ادامه بازپرسی‌ها در روز دوشنبه

تحقیقات قضایی درباره این پرونده روز دوشنبه در شعبه ۵ دادسرای امور جنایی تهران ادامه یافت.

بنا بر گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر خرمدین، پدر ۸۱ ساله مقتول بار دیگر مقابل بازپرس، دلایلی از جمله آزار و اذیت و حتی ضرب و شتم والدین توسط بابک همچنین رابطه خارج از عرف پسرش با زنان را از دلایل ارتکاب این قتل خواند که با شیوع ویروس کرونا و اجبار بابک به ماندن مدت زمان بیشتری در خانه، افزایش یافته بود.

اکبر خرمدین گفت که پس از کشتن بابک نیز، جسد او را به کمک همسرش به حمام برده و در آنجا تکه تکه کرده و در داخل سه سطل زباله انداخته است.

از بابک خرمدین که دانش آموختۀ دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود، آثار متعددی به جا مانده است. از جمله «بور بیجاده رنگ»، «روزن»، «سه شنبه: مامان»، «سوگنامه‌ای برای یاشار» و «برش».

او همچنین نویسنده فیلمنامه‌هایی همچون «رویای مرد مضحک»، «دهانم زیبا و چشمانم سبز» و «ورودی سیزده» بود.

بابک خرمدین برای ساخت فیلم «بور بیجاده رنگ» موفق به دریافت جوایز متعددی شد؛ از جمله جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی در جشنواره بین‌المللی فیلم آسا، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی در پنجمین جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی، برنده جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه و بهترین صدا در ششمین جشنواره دانشجویی فیلم نهال.

این اولین بار نیست که جامعه ایران از خبر کشته شدن فرزندی به دست یکی از والدینش در شوک فرو رفته است. سال گذشته نیز قتل رومینا اشراقی در تالش و ریحانه عامری در بیابان‌های کرمان، از جمله قتل‌های خانوادگی بود که جامعه ایران را متحیر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک قتل «ناموسی» دیگر در آبادان؛ برادری با چاقو خواهرش را کشت

مرگ ریحانه عامری در بیابان‌های کرمان؛ سومین قتل ناموسی ایران در کمتر از یک ماه

برگزاری مراسم خاکسپاری زری خوشکام با حضور هنرمندان مشهور ایران