Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک قتل «ناموسی» دیگر در آبادان؛ برادری با چاقو خواهرش را کشت

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright flickr/samychafa
Copyright flickr/samychafa
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق این گزارش متهم اعتراف کرده است که «ده‌ها بار کارد سلاخی را به سینه و گردن خواهرش فرو برده تا از مرگ خواهرش مطمئن شود».

آگهی

محسن تقی‌زاده، فرمانده انتظامی آبادان اعلام کرد مردی که خواهرش را در این شهرستان به قتل رسانده بود، بازداشت شد.

گرچه این مقام نظامی، دلیل این قتل را به نقل از متهم، «اختلاف خانوادگی» عنوان کرده است اما پایگاه خبری رکنا در گزارشی نوشته بود که برادر این زن که نامش معرفی نمی‌شود به دلیل «رابطه نامشروع و خیانت به شوهرش» او را کشته است. طبق این گزارش متهم اعتراف کرده است که «ده‌ها بار کارد سلاخی را به سینه و گردن خواهرش فرو برده تا از مرگ خواهرش مطمئن شود».

فرمانده انتظامی آبادان با این حال درباره بازداشت متهم گفت: «با حضور ماموران پلیس مشخص شد، خانمی به وسیله سلاح سرد به قتل رسیده که ماموران با بررسی دقیق محل و بکارگیری روش های نوین کشف جرم، قاتل که برادر مقتول بوده را در صحنه جرم دستگیر کردند.»

وی تاکید کرد که متهم در بازجویی به قتل ارتکابی اعتراف کرده است.

سایت رکنا زمان این قتل را ۲۶ خرداد اعلام کرده و نوشت است که مقتول زنی متاهل بود و سه فرزند داشت. وی در تاریخ ۲۶ فروردین با پسر جوانی بازداشت و روانه زندان شد.

طبق این گزارش این زن پس از دو ماه از زندان آزاد شد اما به دست برادرش کشته شد.

در هفته اخیر این دومین قتل «ناموسی» در آبادان محسوب می‌شود. طبق گزارش رسانه‌های داخل ایران، فاطمه برحی زن ۱۹ ساله در تاریخ ۲۵ خرداد به دست همسرش که پسر عموی او نیز بود کشته شد. طبق گزارش‌ها این زن برای فرار از ازدواج اجباری پس از عقد با پسرعمویش از خانه فرار کرد و به یک خانه امن در مشهد پناه برد. اما در نهایت او را به خانه برگرداندند و به قتل رساندند.

علاوه بر این دو مورد قتل ناموسی در آبادان، در یک ماه اخیر دو قتل ناموسی دیگر در شهرهای دیگر ایران نیز اتفاق افتاد که سر و صدای زیادی کرد.

حدود یک ماه پیش رومینا اشرفی، دختر ۱۳ ساله تالشی با داس به دست پدرش کشته شد. در یک مورد دیگر نیز ریحانه عامری در تاریخ ۲۶ خرداد به دست پدرش کشته شد.

آمار مشخصی درباره شمار قتل‌های ناموسی در ایران وجود ندارد با این حال وبسایت خبرآنلاین اواخر سال گذشته در مطلبی نوشت که «طبق آمارها در سال ۱۳۹۲، ۱۸.۸ درصد از قتل‌ها با انگیزه‌های ناموسی و منکراتی بوده و استان خوزستان، استان فارس، آذربایجان شرقی از جمله استان‌هایی هستند که بالاترین آمار این قتل‌ها را داشته‌اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل ناموسی در خوزستان؛ قاتلی که سر بریدۀ همسرش را در خیابان گرداند دستگیر شد

ایران در شوک یک «فرزندکشی» دیگر؛ بابک خرمدین به دست والدینش به قتل رسید

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند