Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گروهی کمتر شناخته‌شده مسئولیت حمله پهپادی جدید به امارات را برعهده گرفت

ابوظبی (امارات عربی متحده)
ابوظبی (امارات عربی متحده) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه «الویه الوعد الحق» حدود یک سال پیش مسئولیت حمله به یکی از کاخ‌های سلطنتی عربستان سعودی را برعهده گرفته بود. مقامات عربستان و آمریکا بر این باور هستند که آن حمله از خاک عراق انجام شده بود.

آگهی

ارتش امارات عربی متحده اعلام کرد که چند پهپاد را در جریان چهارمین حمله مشابه به این کشور طی هفته‌های اخیر رهگیری و منهدم کرده است.

گروهی کمتر شناخته شده به نام «الویه الوعد الحق» مسئولیت این حمله پهپادی را برعهده گرفت. این گروه حدود یک سال پیش مسئولیت حمله به یکی از کاخ‌های سلطنتی عربستان سعودی را برعهده گرفته بود. مقامات عربستان و آمریکا بر این باور هستند که آن حمله از خاک عراق انجام شده بود.

به این ترتیب این احتمال وجود دارد که امارات عربی متحده اکنون علاوه بر جنوب از شمال نیز در معرض حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته باشد. مسئولیت سه حمله قبلی به امارات عربی متحده را نیروهای حوثی یمن برعهده گرفته بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزارت دفاع امارات بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرد که انهدام «سه پهپاد متخاصم» به دور از مناطق پرجمعیت این کشور صورت گرفت. در مقابل حساب‌های اینترنتی منتسب به گروه «الویه الوعد الحق» مدعی شدند که چهار پهپاد «تاسیسات حیاتی ابوظبی» را هدف گرفتند.

گروه «الویه الوعد الحق» افزوده که این حمله را به تلافی سیاست‌های امارات در عراق و یمن انجام داده است. این گروه در روز ۲۳ ژانویه سال ۲۰۲۱ مسئولیت حمله به کاخ اليمامه در ریاض را برعهده گرفته بود.

گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در عراق پیش از این امارات عربی متحده را به دلیل آنچه «دخالت» ابوظبی در انتخابات پارلمانی اخیر در عراق می‌خوانند تهدید کرده بودند.

سفارت آمریکا در امارات روز چهارشنبه اعلام کرد که واشنگتن برای مقابله با حملات موشکی و پهپادی به امارات در نظر دارد ناو «یو اس اس کول» را به همراه چند فروند جنگنده هوایی به این کشور اعزام کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی‌ها همزمان با سفر رئیس‌جمهوری اسرائیل به امارات حمله موشکی کردند

امارات دو موشک حوثی‌ها را بر فراز ابوظبی «رهگیری و منهدم» کرد

تلاش برای از سرگیری همه پروازها در فرودگاه دوبی؛ چرا امارات برای بارندگی‌های شدید آماده نبود؟