زن فرانسوی برای دومین بار در حیاط آتش‌نشانی زایید

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -   کپی رایت  AP Photo

یک زن فرانسوی در منطقه ایفینیاک واقع در غرب فرانسه برای دومین بار در پارکینگ ایستگاه آتش‌نشانی زایمان کرد.

این زن جوان که روز پنجشنبه ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) در مسیر انتقال به درمانگاه در نزدیکی شهر سن‌بریو بود، پیش از رسیدن به آنجا و به دلیل کمبود وقت، به ایستگاه آتش‌نشانی مراجعه کرد و کودک خود را به طور طبیعی در آنجا به دنیا آورد. دختر کوچولوی او، اوهانا در ساعت ۴ و نیم عصر به وقت محلی در حیاط آتش‌نشانی متولد شد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

کلمان، شریک زندگی او که در آن زمان در سفر کاری در شهر نانت بود می‌گوید: «او در راه بود که متوجه شد نمی‌تواند بیشتر از این پیش برود، زیرا نوزاد در حال بیرون آمدن بود.»

بنابراین زن جوان حدود ساعت ۴ بعد از ظهر به سمت ایستگاه آتش‌نشانی ایفینیاک رفت و در حیاط آتش‌نشانی پارک کرد. او بلافاصله توسط تیمی از آتش‌نشانان تحت مراقبت قرار گرفت و در شرایط مناسبی درون یک آمبولانس زایمان کرد.

عین همین داستان شگفت‌انگیز چهار سال پیش هم برای این زن و در هنگام تولد نخستین فرزند او اتفاق افتاده بود. او در آن زمان هم به دلیل تنگی وقت ناچار شده بود به ایستگاه آتش‌نشانی برود و در آنجا وضع حمل کند. این مادر بعد از ظهر روز پنجم اوت ۲۰۱۸ (۱۴ مرداد ۹۷) در حالی که با خودرو به سوی بیمارستان در حرکت بود، در خیابان و در نزدیکی یک میدان کیسه آب در شکمش پاره شده بود.

اوهانا و مادرش هم‌اکنون در درمانگاه هستند و حالشان خوب است.

در فرانسه برای فوریت‌های پزشکی و انتقال سریع بیماران به بیمارستان از آمبولانس‌های آتش‌نشانی استفاده می‌شود.