نرخ «زایمان‌های پس از ۴۰ سالگی» در فرانسه رکورد زد

یک زن باردار تحت معاینه پزشک
یک زن باردار تحت معاینه پزشک Copyright Andrew Shurtleff/AP
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه ترین گزارش موسسه ملی آمار و مطالعات فرانسه نشان می دهد که در ۴ دهه اخیر، نرخ زنانی که زایمان‌های دیرهنگام، پس از ۴۰ سال، دارند در سال ۲۰۱۹ به بالاترین حد خود رسیده است.

آگهی

به گفته موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی «باروری دیرهنگام زنان» در فرانسه در سال ۲۰۱۹ میلادی به رکوردی جدید رسیده است. از سال ۱۹۷۹ تا امروز به این اندازه زنان بالای ۴۰ سال فرانسوی زایمان نکرده اند.

پس از جنگ دوم جهانی زایمان‌های دیرهنگام در فرانسه نادر بود.

اما از سال ۱۹۷۹، خانواده‌های دارای چهار فرزند یا بیشتر بسیار نایاب و باروری و زایمان های دیرهنگام بیشتر شدند. در حالی که در سال ۲۰۱۹ طبق تحقیقات موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی، تعداد زنانی که زایمان های دیرهنگام داشتند ۳ برابر شد.

نرخ باروری زنان فرانسوی بین ۴۰ تا ۵۰ ساله در سال ۲۰۱۹ به ۰.۱۰۲ نسبت به هر فرزند رسید در حالی که این رقم در سال ۱۹۷۹ تنها۰.۰۲۹ بود.

موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه یکی از دلایل اصلی باروری دیرهنگام زنان دراین کشور را «تمایل زوج ها برای ثبات بیشتر در زندگی» عنوان می کند.

همچنین مطالعات نشان می دهند که ۱۰ درصد از زنانی که پس از ۴۰ سالگی زایمان کرده اند، پیش تر نیز بارور شده و با شرکای دیگری فرزند دارند.

این موسسه همچنین گزارش کرده است که در سال ۲۰۱۹ «یک چهارم زنانی که باروری دیرهنگام و یا پس از ۴۰ سالگی را تجربه کرده اند تنها اولین فرزندانشان را بدنیا آورده اند.»

این نرخ برای «زنانی که کارمندان عالی رتبه هستند به بیش از ۳۵ درصد می رسد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو قلوهایی با تاریخ تولد متفاوت؛ مادر آمریکایی طی دو روز دو بار زایمان کرد

تولد نخستین نوزاد در بریتانیا که دو مادر و یک پدر ژنتیکی دارد

زن فرانسوی برای دومین بار در حیاط آتش‌نشانی زایید