Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روند نزولی نرخ فرزندآوری زنان در اتحادیه اروپا؛ زایمان مادران خارجی صعودی است

استفاده کودکان از استخرهای موقت تابستانی در حومه شمالی پاریس
استفاده کودکان از استخرهای موقت تابستانی در حومه شمالی پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تولد نوزادان در اتحادیه اروپا پس از آن که در سال ۲۰۰۸ به اوج ۴.۶۸ میلیونی رسید، در قالب یک روند نزولی به ۴.۱۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ رسید.

آگهی

تولد نوزادان در اتحادیه اروپا پس از آن که در سال ۲۰۰۸ میلادی به اوج ۴.۶۸ میلیونی رسید، در قالب یک روند نزولی به ۴.۱۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ رسید.

اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) با اعلام این خبر، گزارش داد که متوسط نرخ فرزندآوری زنان در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ به ۱.۵۳ رسیده که پایین‌ترین نرخ از سال ۲۰۱۴ به شمار می‌آید.

متوسط زایمان نوزاد توسط زنان ساکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ به اوج خود رسیده که هر زن به طور متوسط ۱.۵۷ فرزند به دنیا آورده است.

بر پایه این گزارش، زنان فرانسوی در سال ۲۰۱۹ بالاترین نرخ فرزندآوری را در مقایسه با زنان ساکن در ۲۶ کشور دیگر اتحادیه اروپا از آن خود کرده‌اند؛ به طوری که متوسط فرزندآوری هر زن فرانسوی به ۱.۸۶ رسیده است. پس از فرانسه بالاترین نرخ فرزندآوری برای زنان کشورهای رومانی(۱.۷۷) و سه کشور چک، ایرلند و سوئد (هر سه ۱.۷۱) ثبت شده است.

در مقابل، کمترین میزان فرزندآوری زنان در مالت(۱.۱۴)، اسپانیا(۱.۲۳) و ایتالیا(۱.۲۷) گزارش شده است.

گزارش یورواستات حاکیست که تعداد كودكانی كه از مادران خارجی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا متولد می‌شوند، از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ همچنان روندی صعودی دارد. منظور از مادران خارجی، مادرانی هستند که با ملیتی متفاوت، چه با ملیت کشورهای عضو اتحادیه یا خارج از آن، در کشور میزبان زایمان کرده‌اند.

سهم کودکانی که در سال ۲۰۱۹ از مادران خارجی متولد شده‌اند در لوکزامبورگ بالاترین حد را داشته و ۶۵ درصد بوده است. این سهم در قبرس، اتریش و بلژیک نیز حدود ۳۰ درصد بوده است. پایین‌ترین سهم نیز با ۲ درصد به بلغارستان، اسلواکی و لهستان تعلق داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک زن اهل اوگاندا تا ۴۰ سالگی ۴۴ بچه به دنیا آورده است

زن فرانسوی برای دومین بار در حیاط آتش‌نشانی زایید

اتحادیه اروپا  با هدف حمایت از کودکان کنترل شدیدتری بر پلتفرم‌های پورنوگرافی اعمال می‌کند