اتحادیه اروپا روسیه را به وضع تحریم‌های «کلان» اقتصادی تهدید کرد

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا
اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید: «اتحادیه اروپا با فاصله زیاد اولین شریک تجاری روسیه و اولین سرمایه‌گذار خارجی در این کشور است. این رابطه تجاری برای ما اهمیت دارد اما برای روسیه اهمیت بیشتری دارد.»

آگهی

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گفت که بروکسل آماده وضع تحریم‌های اقتصادی و مالی «کلان» علیه روسیه در صورت اشغال خاک اوکراین از سوی این کشور است.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که به طور مجازی در مجمع جهانی اقتصاد سخن می‌گفت اظهار داشت: «امیدوارم که حمله‌ای صورت نگیرد اما اگر اتفاق بیافتد آماده هستیم.»

وی افزود: «زیر بار تلاش‌های روسیه برای تقسیم اروپا به مناطق مختلف تحت نفوذ نخواهیم رفت.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اورزولا فن درلاین گفت: «اتحادیه اروپا با فاصله زیاد اولین شریک تجاری روسیه و اولین سرمایه‌گذار خارجی در این کشور است. این رابطه تجاری برای ما اهمیت دارد اما برای روسیه اهمیت بیشتری دارد.»

کشورهای عضو اتحادیه اروپا به کمیسیون این اتحادیه ماموریت داده‌اند تا تحریم‌های احتمالی علیه روسیه را بررسی کند. گزینه‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو در صورت حمله به اوکراین قرار است روز دوشنبه در جریان نشست وزرای خارجه ۲۷ کشور عضو در بروکسل مورد بحث قرار گیرد.

ریاست این نشست برعهده جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود و قرار است آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به صورت مجازی در این جلسه شرکت کند.

هرگونه تحریم اقتصادی و مالی علیه روسیه باید به اتفاق آراء تصویب شود. اتحادیه اروپا تاکید کرده است که در ارتباط و هماهنگی «تنگاتنگ» با ایالات متحده و ناتو عمل خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومای روسیه به رسمیت شناختن جدایی‌طلبان شرق اوکراین را بررسی می‌کند

روسیه با مشارکت کلیه ناوگان دریایی خود رزمایشی بزرگ برپا می‌کند

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون