Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روسیه با مشارکت کلیه ناوگان دریایی خود رزمایشی بزرگ برپا می‌کند

یک سرباز روس در جریان تمرین دریایی
یک سرباز روس در جریان تمرین دریایی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کرملین در حالی از برپایی یک رزمایش بزرگ طی روزهای آینده خبر داده که نیروی دریایی این کشور از روز جمعه بیست و یکم ژانویه در مانووری مشترک با دو کشور ایران و چین شرکت کرده‌ است.

آگهی

روسیه به تازگی از عزم خود برای برپایی یک رز‌م‌آیش عمده دریایی خبر داده که قرار است طی روزهای آینده و ماه پیش رو با حضور کلیه ناوگان نیروی دریایی این کشور برگزار شود.

این مانوور که رویترز از آن به عنوان تازه‌ترین نمایش قدرت نظامی روسیه پس از مواجه شدن با بن‌بست سیاسی ایجاد شده میان این کشور و غرب یاد کرده در محدوده آب های اقیانوس آرام تا اقیانوس اطلس برپا خواهد شد.

رزمایش یاد شده عمدتا در پهنه‌های آبی مجاور به روسیه برگزار می‌شود و شامل تمرین‌هایی در مدیترانه، دریای شمال، دریای اُخُتسک، اقیانوس آرام و آب‌های شمال شرق اقیانوس اطلس خواهد بود.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۰ هزار سرباز نیروی دریایی در این تمرین‌ها مشارکت خواهند داشت و قرار است در این رزمایش بزرگ از ۱۴۰ ناو جنگی و شناور پشتیبانی، ۶۰ فروند هواپیمای جنگی و یک هزار دستگاه تجهیزات دیگر نظامی استفاده شود.

به گزارش رویترز؛ وزارت دفاع روسیه به تازگی ویدیویی از شلیک یک موشک کروز «کالیبر» توسط نسل جدید زیردریایی‌های این کشور را در آب‌های دریای ژاپن منتشر کرد.

.این ویدویو که در شبکه اجتماعی فیس‌بوک به اشتراک گذاشته شده نشان می‌دهد که چگونه موشکی از یک زیردریایی متعلق به ناوگان دریایی روسیه در اقیانوس آرام به سوی هدفی زمینی شلیک می‌شود.

موشک کروز شلیک شده از دریای ژاپن به گفته وزارت دفاع روسیه پس از طی مسافتی هزار کیلومتری به هدفی ساحلی در منطقه خاباروفسك واقع در شرق این کشور اصابت کرده است.

کرملین در حالی از برپایی این رزمایش طی روزهای آینده خبر داده که نیروهای دریایی این کشور از روز جمعه بیست و یکم ژانویه در مانووری مشترک با دو کشور ایران و چین، از جمله متحدان نزدیک مسکو در مواجهه با غرب، شرکت کرده‌اند.

در این مانوور که در منطقه شمال اقیانوس هند برپا شده و رسانه‌های ایرانی از آن به عنوان رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ نام برده‌‌اند، علاوه بر نیروهای دریایی چین و روسیه، یگاه‌های سطحی و دریایی متعلق به نیروی دریایی ارتش و سپاهِ پاسداران ایران نیز مشارکت دارند.

رویترز در گزارشی که به رزمایش عمده نیروی دریایی روسیه طی روزهای آینده اختصاص داده آورده است که تحرکات نظامی مسکو این روزها به دلیل بحران جاری بر سر اوکراین به دقت از سوی غرب مورد رصد و بررسی قرار می‌گیرد.

ایالات متحده و اروپا پس از تقویت قوای نظامی روسیه درمرزهای مشترک این کشور با اوکراین مسکو را به تلاش و زمینه‌چینی برای حمله نظامی به همسایه غربی خود متهم کرده‌اند.

مسکو اما بارها این اتهام را رد کرده و به سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو نسبت به هرگونه گسترش این پیمان نظامی به سمت شرق هشدار داده‌‌اند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناو هواپیمابر شارل دوگل فرانسه در قبرس پهلو گرفت

بوریس جانسون: تهاجم روسیه به اوکراین، فارغ از شکل و اندازه، یک فاجعه برای جهان خواهد بود

اتحادیه اروپا روسیه را به وضع تحریم‌های «کلان» اقتصادی تهدید کرد