Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شاهزاده اندرو عناوین نظامی خود را به ملکه بریتانیا بازگرداند تا در آمریکا محاکمه شود

Prince Andrew
Prince Andrew Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاهزاده اندرو، دوک یورک و سومین فرزند ملکه الیزابت دوم که متهم است حدود ۲۱ سال پیش با یک دختر زیر سن قانونی رابطه جنسی داشته، عناوین نظامی خود را از دست داد تا مانند یک شهروند عادی و بدون داشتن مناسبی همچون «والاحضرت» در دادگاه آمریکا محاکمه شود.

آگهی

شاهزاده اندرو آلبرت کریستین ادوارد، دوک یورک و سومین فرزند ملکه الیزابت دوم که متهم است حدود ۲۱ سال پیش با یک دختر زیر سن قانونی رابطه جنسی داشته است، عناوین نظامی خود را از دست داد تا مانند یک شهروند عادی و بدون داشتن مناسبی همچون «والاحضرت» در دادگاه آمریکا محاکمه شود.

در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه ۱۳ ژانویه از سوی کاخ باکینگهام منتشر شد، آمده است: «با تایید و رضایت ملکه، دوک یورک عناوین نظامی و حمایت‌های سلطنتی خود را به ملکه بازگرداند. او دیگر هیچ سمت دولتی نخواهد داشت و به عنوان یک شهروند عادی از خود دفاع خواهد کرد.»

شاهزاده اندرو که در حال حاضر ۶۱ سال دارد و پیش از این نیز کمتر در کنار خاندان سلطنتی بریتانیا در ملاء عام حاضر شده، از دوستان جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی است که در سال ۲۰۱۹ میلادی به دلیل «قاچاق جنسی سازمان یافته دختران زیر سن قانونی» دستگیر شد و یکماه بعد نیز در زندان به زندگیش پایان داد.

ویرجینیا جوفری، شهروند آمریکا و شاکی ۳۸ ساله این پرونده در شکایتی که در دادگاه نیویورک در جریان است، شاهزاده بریتانیا را متهم کرده که در زمانی که ویرجینیا تنها ۱۷ سال داشت با او رابطه جنسی داشته است؛ اتهامی که از سوی پرنس آندرو رد شده است.

لغو عناوین نظامی و حمایت‌های سلطنتی از شاهزاده اندرو در پی درخواست ۱۵۰ تن از نظامیان پیشین ارتش بریتانیا انجام شد.

امضاکنندگان این درخواست، شاهزاده را که پیش از این خلبان ارتش بوده و در جنگ فالکلند هم شرکت کرده، متهم کرده‌اند که در انجام وظایفیش به اصول «درستی، صداقت و رفتار شرافتمندانه» که سرلوحه خدمت در ارتش است، توجه نداشته است.

برملا شدن ماجرا دوستی شاهزاده اندرو با جفری اپستین پیش از این نیز به وجهه اجتماعی دوک یورک آسیب زده بود؛ با این وجود انتشار عکسی از او در کنار ویرجینیا جوفری نوجوان آنهم در حالی که در پس‌زمینه عکس چهرۀ گیلین مکسول، همدست اپستین در این جرایم دیده می‌شد، بطور جدی موقعیت او را در جامعه بریتانیا و در خاندان سلطنتی دچار مشکل کرد.

گیلین مکسول که پیش از این شریک زندگی جفری اپستین نیز بود، سرانجام در ۲۹ دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی از سوی دادگاه در موضوع ارتکاب جنایات جنسی مجرم شناخته شد و هم اکنون در انتظار تصمیم قاضی برای تعیین مجازات است.

علاوه بر شکایت اخیر در دادگاه نیویورک، یکی دیگر از اخبار درز کرده از گذشتۀ شاهزاده اندرو مربوط به شرکت او در یک میهمانی با موضوع «روسپی‌ها و دلال‌ها» در ایالات متحده آنهم در کنار گیلین مکسول است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پس از پرداخت میلیون‌ها پوند به قربانی پرونده شکایت از شاهزاده اندرو برای همیشه بسته شد

متهم کننده‌ اپستین از پسر ملکه بریتانیا به دلیل «تعرض جنسی» در ۱۷ سالگی شکایت کرد

دادستان نیویورک درخواست صحبت با پسر ملکه بریتانیا در پرونده اپستین را ارائه کرد