پس از پرداخت میلیون‌ها پوند به قربانی پرونده شکایت از شاهزاده اندرو برای همیشه بسته شد

قربانی پرونده شکایت ازشاهزاده
قربانی پرونده شکایت ازشاهزاده   -  Copyright  Bebeto Matthews/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوزفارسی

قاضی دادگاه فدرال نیویورک اعلام کرد که پرونده شکایت از شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه بریتانیا برای همیشه بسته شده است.

بر اساس اسناد دادگاه که روز سه شنبه منتشر شد، پرونده شکایت تجاوز جنسی علیه شاهزاده اندرو، عضوی از خانواده سلطنتی بریتانیا، پس از تسویه حساب مالی رسماً بسته شده است.

در ماه فوریه گذشته، طرفین به توافقی خارج از دادگاه برای مبلغی نامشخص دست یافتند تا پسر دوم ملکه بریتانیا از یک رسوایی بی سابقه جان سالم بدر برد. دادگاه فدرال نیویورک سه شنبه اعلام کرد که پرونده شکایت ویرجینیا جوفری از شاهزاده اندرو بسته شده است.

خانم جوفری ۳۸ ساله پیش از این مدعی شد که در ۱۷ سالگی بواسطه جفری اپستین و گلن مکسول با فرزند دوم ملکه بریتانیا آشنا شده و با وی رابطه جنسی داشته است. شاهزاده اندرو که امروز ۶۱ ساله است ۲۱ سال پیش در حالی که خانم جفری نوجوان ۱۷ ساله و زیر سن قانونی بوده به او تجاوز کرد.

در توافقنامه ماه گذشته بین شاهزاده اندرو و ویرجینا جوفری توافق شد که طرفین "پس از دریافت تسویه حساب" درخواستی مبنی بر بستن پرونده به قاضی دادگاه فدرال نیویورک تحویل دهند.

حالا با لغو دادخواهی معلوم شده است که این مبلغ پرداخت شده است.

جفری اپستین، سرمایه دار آمریکایی در سال ۲۰۱۹ در زندان دست به خودکشی زد.

مبلغ پرداختی دقیق به قربانی پرونده هنوز نامشخص است اما دیلی تلگراف چاپ لندن ادعا می کند خانواده سلطنتی ۱۰ میلیون پوند به خانم جوفری و ۲ میلیون پوند هم به یک موسسه خیریه محافظت از قربانیان قاچاق جنسی پرداخت کرده است.

این رسوایی باعث شد تا شاهزاده اندرو تمامی عناوین افتخاری نظامی اش را به ملکه بریتانیا بازگرداند و خود تصمیم گرفت از همراهی و ماندن در بطن خانواده سلطنتی برای همیشه خودداری کند.

مطالب مرتبط