Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایش تصاویر کشته‌شدگان ۴ دهه جنگ در افغانستان؛ طالبان دستور جمع‌آوری صادر کرد

تصاویری از کشته‌شدگان در چهار دهه جنگ در افغانستان
تصاویری از کشته‌شدگان در چهار دهه جنگ در افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این پرتره‌ها به قربانیان چهار دهه جنگ در افغانستان مربوط است. چهار دهه حضور قدرت‌ها و نیروهای مختلف سیاسی در این کشور که برای مردم افغانستان رهاوردی جز تداوم جنگ و ناامنی به همراه نداشته است.

آگهی

انجمن اجتماعی عدالت ‌خواهان افغانستان که یک نهاد مدنی مستقل در این کشور به شمار می‌آید هزار پرتره‌ را روی حصار پارکی در مرکز کابل نصب کرد. این پرتره‌ها به قربانیان چهار دهه جنگ در افغانستان مربوط است. چهار دهه حضور قدرت‌ها و نیروهای مختلف سیاسی در این کشور که برای مردم افغانستان رهاوردی جز تداوم جنگ و ناامنی به همراه نداشته است.

طالبان کمی بعد از اجرای این نمایش به دلیل عدم کسب مجوز برای نمایش این آثار، دستور داد تا تمامی عکس‌ها از روی دیواره فلزی پارک کابل حذف شود.

AP Photo
طالبان این نمایشگاه را برچیدAP Photo

جامعه بین‌المللی مردم افغانستان را تنها نگذارد

ویدا، رئیس این نهاد مدنی می‌گوید: «می‌خواستیم تصاویری از دوران خلق و پرچم، از دوره حاکمیت طالبان و سپس از ۲۰ سال حکومت آمریکا در افغانستان را به نمایش بگذاریم. ما از مردم و سازمان‌های ملی و بین‌المللی که بیرون مشغول فعالیت هستند می‌خواهیم که مردم ما را تنها نگذارند و اجازه ندهند جنایات بیشتری در افغانستان روی دهد.»

AP Photo
ویدا، فعال مدنی در افغانستانAP Photo

فرشاد، دانشجوی دانشگاه کابل نیز که پیش از برچیده شدن این نمایشگاه از سوی طالبان از آن بازدید کرده، می‌گوید: «برداشت من از این نمایشگاه این است که دولت‌ها، نظام‌ها یا ابرقدرت‌هایی که به افغانستان آمدند باید غرامت پرداخته و به [خانواده] شهدایی که طی این چهل سال در افغانستان کشته شدند، پاسخگو باشند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل برای جذب کمک ۵ میلیارد دلاری به افغانستان از کشورهای جهان استمداد طلبید

افغانستان در سال ۲۰۲۱ چه روزهایی را پشت سر گذاشت؟

فقر و خشکسالی در افغانستان: گلدسته به فکر فروش پسرش افتاده است