۹ دانش‌آموز در انفجار یک ذرت فروشی در ننگرهار کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز  با استفاده از  AFP
شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار/آرشیو
شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار/آرشیو   -  کپی رایت  WAKIL KOHSAR/AFP or licensors

۹ دانش‌آموز و یک فروشنده در پی انفجار در یک دکه ذرت‌فروشی (پاپ‌کورن) در ولایت ننگرهار افغانستان کشته شدند. مقام‌های محلی در حالی این انفجار را «تصادفی» توصیف کرده اند که فرضیه‌های مختلفی درباره منشاء آن ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برخی مقام‌های محلی انفجار کپسول گاز را عامل این حادثه توصیف کردند و گروهی دیگر می‌گویند یک خمپاره منفجر و باعث این حادثه شده است.

روزنامه ۸ صبح کابل به نقل از رسانه‌های محلی در ننگرهار گزارش کرد «این رویداد امروز دوشنبه، ۲۰ جدی/دی در روستای «دیگانان» ولسوالی لعل‌پور رخ داده است. به گزارش این رسانه‌ها، هنگامی که یک دانش‌آموز می‌خواست این سرگلوله را به فروش برساند» انفجار روی داده است. به گزارش همین منبع خبری «عاقل جان اعزام، معاون سخنگوی وزارت امور داخله طالبان انفجار سرگلوله در ولسوالی لعل‌پور ننگرهار را رد کرده و گفته است پس از چاشت امروز در اثر انفجار یک کپسول گاز در نزدیکی یک فروشنده دست‌کم ۸ کودک کشته و شمار دیگر زخمی شدند.»

شمار دانش‌آموزان کشته شده را ۹ نفر اعلام کرد. همزمان قاری نورمحمد حنیف، یکی از مقام‌های محلی طالبان در ولایت ننگرها در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه خبر کشته شدن فروشنده دکه را تائید کرد. آقای حنیف گفته است دست‌کم ۴ نفر دیگر در پی این حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

ولایت ننگرهار یکی از مناطق به شدت ناآرام در شرق افغانستان و مرکز عملیات ولایت خراسان دولت اسلامی (داعش) در این کشور به شمار می‌رود.