هفت کارگر در ننگرهار افغانستان به دست افراد مسلح کشته شدند

نیروهای پلیس در ولایت ننگرهار
نیروهای پلیس در ولایت ننگرهار Copyright عکس آرشیوی از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات محلی در ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کردند که افراد مسلح ناشناس شب گذشته هفت کارگر یک کارخانه گچ در ولسوالی سرخ رود را کشته‌اند.

آگهی

مقامات محلی در ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کردند که افراد مسلح ناشناس شب گذشته هفت کارگر یک کارخانه گچ در ولسوالی سرخ رود را کشته‌اند.

جمعه گل همت، فرمانده پلیس ننگرهار به رسانه‌های افغانستان گفته است که در ارتباط با این اتفاق چهار نفر بازداشت شده‌اند. وی قربانیان را از قوم هزاره افغانستان معرفی کرد.

طبق نوشته رسانه‌های افغانستان تمامی قربانیان شهروندان ولایت بامیان بوده‌اند که در کارخانه گچ کار می‌کردند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای این حمله را «وحشیانه» توصیف کرد و انگشت اتهام را به سوی گروه طالبان نشانه گرفت.

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان درباره این حمله گفت: «طالبان با تشدید خشونت‌ها یک‌بار دیگر ثابت کردند که به صلح باور ندارند و در پی کشتار مردم بی‌گناه ما هستند.»

غنی به مسئولان ولایت ننگرهار دستور داده است تا برای شناسایی و مجازات عاملان این حمله بسیار جدی اقدام کنند.

در تصاویری که از این قربانیان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، دست آن‌ها از پشت بسته بود و به نظر می‌رسد به سر آن‌ها گلوله شلیک شده باشد.

این حمله که هنوز گروهی مسئولیت آن را برعهده نگرفته است حدود ۲۰ کیلومتری جلال آباد در مرکز ولایت ننگرهار در منطقه‌ای هم مرز با پاکستان رخ داده است. طبق نوشته خبرگزاری فرانسه در این منطقه هم طالبان و هم اعضای داعش نفوذ و حضور پررنگی دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس دادستانی امنیت ملی ولایت هلمند کشته شد

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد

غارت میراث فرهنگی افغانستان؛ گنجینه‌های باستانی در ۱۶۲ مکان با بولدوزر تخریب شد