Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتیجه پژوهش علمی: عادت ماهیانه زنان پس از تزریق واکسن کرونا اندکی عقب می‌افتد

واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹»
واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانشمندان امیدوار هستند که یافته‌های این تحقیق بتواند به مقابله با پخش اطلاعات جعلی درباره واکسیناسیون کرونا در شبکه‌های اجتماعی کمک کند.

آگهی

نتیجه یک پژوهش دانمشندان در آمریکا نشان می‌دهد که عادت ماهیانه زنانی که با واکسن‌های فایزر و مدرنا در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند نسبت به زنان واکسینه‌نشده تقریبا با یک روز تاخیر صورت می‌گیرد.

به گفته محققان در این پژوهش که بر روی نزدیک به چهار هزار نفر صورت گرفت تغییری در تعداد روزهای خونریزی زنان واکسینه‌شده مشاهده نشد.

نتیجه این تحقیق در نشریه علمی «جراحی زنان و زایمان» (Obstetrics & Gynecology) منتشر شده است. الیسون ادلمن، استاد دانشگاه بهداشت و علم در ایالت اورگون آمریکا معتقد است که تاثیر واکسیناسیون علیه ویروس کرونا بر روی زنان اندک است. او افزود که انتظار می‌رود تاثیر واکسن بر روی عادت ماهیانه زنان موقتی باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دانشمندان امیدوار هستند که یافته‌های این تحقیق بتواند به مقابله با پخش اطلاعات جعلی درباره واکسیناسیون کرونا در شبکه‌های اجتماعی کمک کند.

محققان بر این باور هستند که افزایش اندک چرخه قاعدگی در زنان از نظر بالینی اهمیتی ندارد. فدراسیون بین‌المللی جراحی زنان و زایمان هرگونه تغییر کمتر از هشت روز در چرخه قاعدگی را طبیعی ارزیابی می‌کند.

چرخه قاعدگی که به طور کلی ۲۸ روز طول می‌کشد دوره یکسانی در بین همه زنان ندارد. استرس از جمله عواملی است که می‌تواند باعث تغییر در دوره عادت ماهیانه شود.

حدود ۲۴۰۰ نفر از زنانی که داده‌های مرتبط با آنها در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفت در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده بودند. به اکثریت آنها (حدود ۵۵ درصد) واکسن فایزر تزریق شده بود و ۳۵ درصد نیز واکسن مدرنا دریافت کرده بودند.

حدود ۱۵۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان در این تحقیق نیز در برابر ویروس کرونا واکسینه نشده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت از عوارض جانبی واکسن کووید در آلمان: شاکیان درخواست غرامت کردند

آیا اومیکرون پایان همه‌گیری کووید را سرعت می‌بخشد؟

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟