Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه: مذاکرات وین برای احیای برجام در مسیر مثبتی پیش می‌رود

ژان-ایو لودریان و آنالنا بائربوک، وزاری امور خارجه فرانسه و آلمان
ژان-ایو لودریان و آنالنا بائربوک، وزاری امور خارجه فرانسه و آلمان Copyright Virginia Mayo/The Associated Press
Copyright Virginia Mayo/The Associated Press
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژان-ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه گفت مذاکرات وین میان ایران و اعضای برجام در مسیر مثبتی پبش می‌رود. ایران بارها فرانسه را به رویکردهای مخرب و اشکال‌تراشی در مسیر مذاکرات متهم کرده بود.

آگهی

ژان-ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه گفت مذاکرات وین میان ایران و اعضای برجام در مسیر مثبتی پبش می‌رود. ایران بارها فرانسه را به رویکردهای مخرب و اشکال‌تراشی در مسیر مذاکرات متهم کرده است.

آقای لودریان بار دیگر بر اهمیت دستیابی فوری به نتیجه تاکید کرد. وزیر امور خارجه فرانسه که صبح جمعه در یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های خبری رادیو تلویزیون این کشور حضور داشت گفت: «در روزهای گذشته در چند مورد پیشرفت داشته‌ایم. در یک مسیر نسبتا مثبت حرکت می‌کنیم اما زمان کوتاهی در پیش رو داریم.»

مذاکرات احیای برجام پس شش ماه، نوامبر سال گذشته در وین از سر گرفته شد. ایالات متحده آمریکا به‌صورت مستقیم در این مذاکرات حضور ندارد.

وزیر امور خارجه فرانسه با ابراز خوشبینی به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات گفت: «من همچنان معتقدم که می‌توانیم به توافق برسیم. کماکان نسبت به موضوع اندکی خوشبین هستم و اراده جدی برای به نتیجه رساندن مذاکرات دارم.»

پیش از این هم ایالات متحده آمریکا از پیشرفت‌های کوچک در جریان مذاکرات وین خبر داده بود. خوشبینی نسبت به روند گفت‌وگوها در حالی ابراز می‌شود که تا اول هفته گذشته و پیش از آغاز دور نهم مذاکرات، طرف‌های اروپایی برجام و همچنین واشنگتن به بی‌نتیجه ماندن گفت‌وگوها و پیچیده‌تر شدن شرایط هشدار داده بودند.

ایران: مذاکرات وین روند مثبت و رو به جلویی دارد، صادرات نفت و دسترسی به درآمدهای نفتی باید تضمین شود

همزمان با ابراز خوشبینی وزیر امور خارجه فرانسه نسبت به نتیجه مذاکرات احیای برجام در وین، علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد ایران در گفت‌وگوهای وین هم گفت «مذاکرات وین مثبت و رو به جلو است.»

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه یران روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت تهران «خواستار تضمین‌هایی برای جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید و بازگشت تحریم بعد از برداشته شدن آن» است. به گزارش خبرگزاری فارس آقای امیرعبداللهیان تضمین صادرات نفت و دسترسی به درآمد فروش آن را مصداق «الگوی عملی تضمین‌ها» توصیف کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز به نقل از منبع آگاه آمریکایی: به مرحله پایانی برای احیای توافق هسته‌ای رسیده‌ایم

خطیب‌زاده: مذاکرات هسته‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن