Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هر روز ۱۲ پناهجو در راه رسیدن به اسپانیا جان خود را از دست می‌دهند

قایق مهاجران از مراکش در سواحل جزایر قناری اسپانیا
قایق مهاجران از مراکش در سواحل جزایر قناری اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک سازمان دیده‌بان وضعیت مهاجران در اسپانیا اعلام کرد دست‌کم ۴۴۰۰ پناهجو در سال گذشته در راه رسیدن به این کشور جان خود را از دست داده‌اند؛ رقمی که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل دو برابر شده است.

آگهی

یک سازمان دیده‌بان وضعیت مهاجران در اسپانیا اعلام کرد دست‌کم ۴۴۰۰ پناهجو در سال گذشته در راه رسیدن به این کشور جان خود را از دست داده اند؛ رقمی که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل دو برابر شده است.

سازمان کامیناندو فرونتِراس (مرزهای در حال حرکت) روز دوشنبه سوم ژانویه با انتشار گزارشی اعلام کرد ۹۰ درصد پناهجویان قربانی در پی غرق شدن ۱۲۴ قایق در مسیر رسیدن به جزایر قناری اسپانیا در اقیانوس اطلس جان خود را از دست داده‌اند.

آمار و ارقام این سازمان بیش از ۴ برابر بیشتر از آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد است که پیشتر اعلام کرده بود ۹۵۵ مهاجر در سال ۲۰۲۱ و در راه رسیدن به جزایر قناری جان باخته‌اند. البته سازمان ملل متحد در همان گزارش اعلام کرده بود که شمار واقعی قربانیان «احتمالا بسیار بیشتر از این رقم است.»

سازمان کامیناندو فرونتِراس می‌گوید علت افزایش بی‌سابقه مهاجرت به مقصد جزایر قناری و در نتیجه دو برابر شدن شمار قربانیان، «سرکوب مهاجران در دریای مدیترانه است.»

براساس گزارش این سازمان از اول ژانویه تا ۲۰ دسامبر سال ۲۰۲۱، دست‌کم ۴هزار و چهارصد و چهار نفر، از جمله ۲۰۵ کودک در راه رسیدن به اسپانیا جان خود را از دست داده‌اند. این رقم در سال گذشته ۲هزار و ۱۷۰ مورد بود. به این ترتیب به‌طور میانگین هر روز ۱۲ پناهجو در رویای رسیدن به اسپانیا جان خود را از دست داده اند.

کامیناندو فرونتِراس داده‌های خود را با توجه به تمام قایق‌های غرق شده پناهجویان در مسیر اسپانیا و گفت‌وگو با خانواده‌های جان‌باختگان و ناپدیدشدگان در دریا جمع‌آوری می‌کند. این سازمان می‌گوید مسیرهای دریایی، قایق‌های غیرایمن و تلاش نکردن کشتی‌ها برای نجات پناهجویان گرفتار، جان مهاجران در راه اسپانیا را بیش از پیش تهدید می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوازده مهاجر در مرز ترکیه با یونان یخ زدند

افزایش تقاضای پناهندگی در اروپا؛ افغان‌ها و سوری‌ها در صدر قرار دارند

تصاویر جشن و پایکوبی بازیکنان تیم ملی و مردم اسپانیا در خیابان‌های مادرید؛ بازگشت قهرمان یورو۲۰۲۴