Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هکرهای ایرانی گروه «قاصم» دو روزنامه اسرائیلی را هک کردند

تشییع جنازه ابومهدی مهندس که به همراه قاسم سلیمانی در عراق کشته شد
تشییع جنازه ابومهدی مهندس که به همراه قاسم سلیمانی در عراق کشته شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورونیوز شواهدی در اختیار دارد که نشان می‌دهد این حمله را گروهی به نام «قاصم» انجام داده است. پرسش و پاسخ اختصاصی یورونیوز با هکرهای این گروه تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.

آگهی

وب‌سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در روز دوشنبه ۳ ژانویه (۱۳ دی) به دست هکرهای ایرانی هک شد.

این اتفاق در دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دست نیروهای آمریکایی در عراق روی داده است. هکرها تصویری را همراه با یک جمله از قاسم سلیمانی بر روی این دو وب‌سایت قرار داده‌اند. در تصویر یاد شده، از انگشتری که ظاهرا نماد دست مشت شده قاسم سلیمانی است در آسمان دیده می‌شود که از آن موشکی به سمت زمین شلیک شده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

آماج این موشک، یکی از سایت‌های مرتبط با تسلیحات هسته‌ای اعلام نشده اسرائیل است. این سایت شبیه مرکز تحقیقات هسته‌ای «شیمون پرز نِقِو» در نزدیکی شهر دیموناست. این مرکز که چند دهه از تأسیس آن می‌گذرد، در حال حاضر محل آزمایشگاه‌های زیرزمینی است که در آن میله‌های سوخت مصرف‌شده راکتور را دوباره پردازش می‌کنند تا پلوتونیوم با درجه مناسب تسلیحات برای برنامه بمب هسته‌ای اسرائیل به دست آورند.

اسرائیل با سیاست ابهام هسته‌ای، داشتن سلاح اتمی را نه تایید و نه رد می‌کند.

همچنین در تصویری که هکرها روی وب‌سایت جروزالم پست گذاشته‌اند به دو زبان انگلیسی و عبری نوشته شده است: «به شما نزدیکیم در جایی که فکرش را هم نمی‌کنید.»

روزنامه انگلیسی‌زبان جروزالم پست ضمن تأیید خبر این حمله سایبری، در صفحه توییتر خود این اقدام را «تهدیدی مستقیم» برای اسرائیل توصیف کرد و نوشت: «ما در تلاشیم تا مشکل را حل کنیم و از شما خوانندگان برای بردباری‌ تشکر می‌کنیم.»

جروزالم پست پس از بازسازی وب‌سایتش اعلام کرد که هکرهای حامی ایران قبلاً نیز یک بار در سال ۲۰۲۰ صفحه اصلی این روزنامه را با تصویری هدف حمله سایبری قرار دادند. در آن تصویر شهر تل آویو در آتش می‌سوخت و نخست وزیر وقت اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، با جلیقه نجات در حال فرار بود.

هکرها همین تصویر را روی حساب کاربری توییتر معاریو، روزنامه دیگر اسرائیل قرار دادند. اما آن تصویر بی‌درنگ از روی توییتر روزنامه برداشته شد. 

گروه «قاصم»

مقام‌های رسمی ایران و اسرائیل تا این زمان رسما درباره این حمله سایبری واکنشی نشان نداده‌اند، اما با توجه به پیشینه هجوم هکرهای منتسب به ایران به وب‌سایت‌های اسرائیلی، انگشت اتهام بی درنگ به سوی هکرهای در پیوند با جمهوری اسلامی نشانه رفته است.

یورونیوز شواهدی در اختیار دارد که نشان می‌دهد این حمله را گروهی به نام «قاصم» انجام داده است. پرسش و پاسخ اختصاصی یورونیوز با هکرهای این گروه تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش بریتانیا درباره هک حساب‌های توییتر و یوتیوب خود تحقیق می‌کند

هکرهای ایرانی اطلاعات شخصی رئیس موساد را فاش کردند

۱۰ کشور قوی و ضعیف از نظر امنیت سایبری؛ ایران در کدام گروه جای می‌گیرد؟