هکرهای ایرانی اطلاعات شخصی رئیس موساد را فاش کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هکرهای ایرانی و افشای اطلاعات شخصی رئیس موساد
هکرهای ایرانی و افشای اطلاعات شخصی رئیس موساد   -   کپی رایت  Canva

برخی رسانه‌های اسرائیلی از احتمال هک اطلاعات شخصی «دیوید بارنیا»، رئیس سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل (موساد) توسط هکرهای ایرانی خبر دادند.

بر اساس اعلام رسانه‌های اسرائیلی، هکرهای ایرانی روز چهارشنبه ویدئویی را در یک کانال تلگرامی ناشناس منتشر کردند که حاوی عکس‌ها و اسناد شخصی است که ظاهراً از تلفن همسر دیوید بارنیا به دست آمده است.

این ویدئو در کانال «دست‌های باز» منتشر شده است که به گفته رسانه‌های اسرائیلی روز سه‌شنبه ایجاد شده است.

صاحبان این کانال تلگرامی ادعا کرده‌اند که این اطلاعات را در یک «عملیات اطلاعاتی طولانی» علیه بارنیا که از سال ۲۰۱۴ آغاز شده بود، به دست آورده‌اند. بارنیا در ژوئن ۲۰۲۱ به عنوان رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل منصوب شده است.

در پستی در کانال تلگرامی «دست‌های باز» با اشاره به جشن یهودیان که در هفته جاری برگزار می‌شود، آمده است: «ما یک هدیه کوچک برای موساد داریم. با عشق به دیوید. پوریم مبارک.»

ویدیوی منتشر شده در این کانال تلگرامی که به زبان‌های عبری، عربی و انگلیسی است، شامل اطلاعات شخصی از رئیس موساد و خانواده او است.

عکس‌هایی از سفر خانوادگی رئیس موساد به کپنهاگ در سال ۲۰۱۴، شناسنامه، اسناد مالیاتی، بلیط هواپیما در ویدئوی منتشر شده، مشاهده می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین تصویر ماهواره‌ای از مکانی که هکرها ادعا می‌کنند خانه رئیس موساد در مرکز اسرائیل است، در این فیلم ویدئویی وجود دارد.

این کانال تلگرامی همچنین با نقل آیه‌ای از قرآن، وعده داده است که به زودی اطلاعات شخصی بیشتری را درباره رئیس موساد منتشر کند. تاکنون حدود هزار نفر این کانال را دنبال می کنند.

موساد در واکنش به این اقدام با اعلام اینکه در حال بررسی موضوع هک اطلاعات شخصی دیوید بارنیا است، از «قدیمی» بودن اطلاعات منتشر شده، خبر داد.