Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«تصاویر هک‌شده» از بدرفتاری در اوین؛ رئیس سازمان زندان‌های ایران عذر خواست

تصاویر به دست آمده از «حمله سایبری» به زندان اوین در تهران
تصاویر به دست آمده از «حمله سایبری» به زندان اوین در تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس سازمان زندان‌های ایران ضمن عذرخواهی از علی خامنه‌ای، رهبر ایران و «ملت بزرگوار» تاکید کرده است که زحمات زندانبانان نباید تحت تاثیر «خطاها» قرار گیرد.

آگهی

محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌های ایران روز سه‌شنبه بابت «رفتارهای غیرقابل قبول» در زندان اوین عذرخواهی کرد.

عذرخواهی رئیس سازمان زندان‌های ایران به دنبال انتشار تصاویری صورت می‌گیرد که گفته می‌شود به دنبال حمله سایبری به زندان اوین در تهران به دست آمده است. در این تصاویر ماموران امنیتی در حال ضرب و جرح شهروندان و بدرفتاری با آنها دیده می‌شوند.

گروهی که خود را گروه هکری «عدالت علی» معرفی می‌کند این تصاویر را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. در یکی از تصاویر ویدئویی منتشرشده یکی از زندانیان در حال تلاش برای اقدام به خودکشی دیده می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

موضوع در حال بررسی است و هنوز قضیه خیلی روشن نیست. فکر می‌کنم تا فردا اطلاع رسانی شود.
محمد مصدق
معاون اول قوه قضائیه ایران

رئیس سازمان زندان‌های ایران اولین مقام رسمی کشور است که به انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته زندان اوین واکنش نشان داده است. او در صفحه توئیتر خود «مسئولیت این رفتارهای غیر قابل قبول» را پذیرفت. وی همچنین وعده تلاش برای عدم تکرار این «وقایع تلخ» و «برخورد با عوامل خاطی» را داد.

محمدمهدی حاج محمدی در ادامه ضمن عذرخواهی از علی خامنه‌ای، رهبر ایران و «ملت بزرگوار» تاکید کرده است که زحمات زندانبانان نباید تحت تاثیر «این خطاها» قرار گیرد.

محمدمهدی حاج مهدی سال گذشته از سوی ابراهیم رئیسی، رئیس وقت قوه قضائیه و رئیس‌جمهوری فعلی ایران به ریاست سازمان زندان‌ها منصوب شد.

AP Photo
تصاویر به دست آمده از «حمله سایبری» به زندان اوین در تهرانAP Photo

رئیس سازمان زندان‌های ایران در حالی بابت «رفتارهای غیرقابل قبول» در زندان اوین عذرخواهی کرده است که محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه روز سه‌شنبه در پاسخ به پرسشی در این باره گفت: «این موضوع در حال بررسی است و هنوز قضیه خیلی روشن نیست. فکر می‌کنم تا فردا اطلاع رسانی شود.» 

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه ایران روز گذشته بدون اشاره مستقیم به تصاویر منتشرشده گفته بود نظرگاه‌ها، زندان‌ها و بازداشتگاه‌های کلانتری‌ باید بیشتر مورد «بازرسی» قرار گیرند تا «مشکلات و مسائل» آنها برطرف شود.

مقامات ایران بارها از سوی فعالان حقوق بشر، زندانی‌های عقیدتی و سیاسی، گروه‌های مدافع حقوق بشر و مخالفان جمهوری اسلامی به بدرفتاری با بازداشت‌شدگان و محکومان و نقض حقوق آنها متهم شده‌اند.

نقض حقوق بازداشت‌شدگان و زندانی‌ها و بدرفتاری با آنها محور اصلی بسیاری از پرونده‌های خبرساز در ایران طی دهه‌های اخیر مانند اعدام‌های سال ۱۳۶۸، قتل زهرا کاظمی، «شکنجه» و «آزار جنسی» در بازداشتگاه کهریزک، «خودکشی» سعید امامی و اعتراف‌گیری‌ها از همسرش بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مین‌گذاری در تپه‌های اطراف زندان اوین؛ از فرضیه تا واقعیت

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند