Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هکرهای ایرانی به سیستم‌های یک شرکت امنیت سایبری اسرائیل رخنه کردند

حملات سایبری
حملات سایبری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هکرهای گروه Pay2Key در وب‌سایت خود در «دارک وب» اعلام کرده‌اند که بیش از یک ترابایت اسناد، داده‌های حساس مربوط به پروژه‌ها و پرونده‌های کدگذاری شده را از سرورهای شرکت‌های دفاعی اسرائیلی سرقت کرده‌‌اند.

آگهی

گروهی نوظهور از هکرهای ایرانی با هدف شناسایی نقاط ضعف سیستم‌های دفاعی اسرائیل، به یک شبکه‌ امنیت سایبری و سرویس دهنده به شرکت‌های دفاعی این کشور حمله کردند.

این حمله به نوشته رسانه‌های اسرائیلی صبح روز پنجشنبه ۴ دی‌ماه (۲۴ دسامبر) توسط گروهی موسوم به Pay2Key صورت گرفته؛ به نحوی که هکرها از طریق این عملیات سایبری موفق شده‌اند به سیستم‌های یک شرکت اسرائیلی به نام پورنتاکس رخنه کنند.

این شرکت ارائه دهنده خدمات امنیت سایبری است و آنطور که رسانه‌ها گزارش داده‌اند صدها مشتری در میان نهاد‌ها و موسسات نظامی دارد.

یکی از این مشتریان شرکت الکترونیکی «البیت سیستم» است که سامانه‌های دفاعی برای هواپیماها، خودروها و پهپاد‌های نظامی تولید می‌کند.

این در حالیست که یک شرکت امنیت سایبری دیگر به نام «چک پوینت» پیش‌تر در ماه نوامبر به شرکت‌های اسرائیلی در خصوص حمله هکر‌های گروه Pay2Key هشدار داده و گفته بود که این گروه با استفاده از یک باج‌افزار اقدام به جمع اطلاعات حساس از قربانیان خود می‌کند و سپس در ازای فاش نکردن اطلاعات تقاضای ارز دیجیتال می‌کند.

هکرهای گروه Pay2Key در وب‌سایت خود در «دارک وب» اعلام کرده‌اند که بیش از یک ترابایت اسناد، داده‌های حساس مربوط به پروژه‌ها و پرونده‌های کدگذاری شده را از سرورهای شرکت‌های دفاعی اسرائیلی سرقت کرده‌‌اند.

در گزارش نشریه تلگراف آمده است که هکرها تنها سه گیگابایت اطلاعات به سرقت برده خود را منتشر کرده‌اند که بخشی از آن به یک سند پانزده صفحه‌ای در خصوص ضعف‌های ایمنی سیستم‌های شرکت البیت مربوط می‌شود.

هکرهای گروه Pay2Key بر اساس گزارشی که نشریه تلگراف در این خصوص منتشر کرده مدعی شده‌‌اند که از ماه گذشته میلادی تاکنون ده‌ها حمله سایبری علیه اهداف برجسته و دسته اول انجام داده که دو مورد آن هفته گذشته صورت گرفته است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که رسانه‌های اسرائیلی چهارشنبه گذشته نیز اعلام کرده بودند که یک گروه از هکرهای ایرانی موفق به نفوذ به سیستم‌های صنایع هوا و فضای این کشور شده و اطلاعات مهمی را ربوده اند.

شرکت چک‌پوینت مدعی شده که برخی معاملات اینترنتی را به مقصد صرافی‌های بیت کوین در ایران ره‌گیری کرده و بر این اساس هنوز مشخص نیست که دولت ایران در پشت حملات سایبری گروه یاد شده بوده است یا خیر.

هکرهای ایرانی پیش‌تر به دلیل حملات سایبری در سطوح دولتی بر ضد اسرائیل شناسایی شده و از آنها به عنوان عامل چندین عملیات سایبری علیه بانک‌های آمریکایی، حساب‌های ایمیل نمایندگان پارلمان و وزیران دولت بریتانیا نام برده شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هکرهای ایرانی اطلاعات شخصی رئیس موساد را فاش کردند

ساده‌ترین راه برای ناکام گذاشتن هکرهای تلفن همراه چیست؟

اسرائیل: پهپاد حوثی که به تل‌آویو حمله کرد «صماد-۳» ساخت ایران است