Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

غیرنظامیان اوکراین برای رویارویی با حمله روسیه آموزش نظامی می‌بینند

آموزش به نیروهای ذخیره در اوکراین
آموزش به نیروهای ذخیره در اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این نیروهای ذخیره که زیر نظر فرماندهان نظامی آموزش می‌بینند خود را برای دفاع از شهرها در صورت حمله تمام عیار روسیه به اوکراین آماده می‌کنند.

آگهی

سربازان غیرحرفه‌ای اوکراین که در میان آنها دانشجویان و محققین و معمارها دیده می‌شوند خود را برای دفاع از کشور در مقابل تهاجم احتمالی روسیه آماده می‌کنند.

با افزایش تهدیدات نظامی روسیه و همچنین بالا گرفتن احتمال حمله این کشور به اوکراین نگرانی‌ها از وقوع یک جنگ دیگر در این منطقه بالا گرفته و جوانان اوکراینی که هیچ سررشته‌ای از امور نظامی ندارند هم تصمیم گرفته‌اند خود را برای دفاع از کشورشان آماده کنند.

دانیل لارین، دانشجوی ۱۹ ساله در این خصوص به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «من فکر می‌کنم هر فرد باید بداند که اگر دشمن به کشور حمله کند باید چه کاری انجام دهد.»

لارین یکی از حدود ۵۰ غیر نظامی اوکراینی بود که در یک بعد از ظهر آخر هفته از کی‌یف به یک کارخانه متروکه دوران شوروی رفت تا با کمک نیروهای نظامی نحوه دفاع از کشور خود در صورت تهاجم روسیه را بیاموزد.

ده‌ها غیرنظامی در ماه‌های اخیر به نیروهای ذخیره ارتش اوکراین ملحق شده‌اند، زیرا نگرانی‌ها از احتمال وقوع یک حمله در مقیاس بزرگ از سوی روسیه به این کشور افزایش یافته است. اوکراین می‌گوید روسیه در ماه‌های اخیر حدود ۱۰۰ هزار سرباز در مرز با این کشور جمع کرده است و این مسئله بر نگرانی‌ها از وقوع احتمالی یک جنگ تازه در این منطقه افزوده است.

این در حالی است که ارتش اوکراین در مجموع ۲۱۵ هزار سرباز دارد. در درگیری طولانی‌مدت که از سال ۲۰۱۴ با شورشیان جدایی طلب تحت حمایت مسکو در جریان است، بیش از ۱۳ هزار نظامی، شبه‌نظامی و غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.

در حالی که مسکو مدعی است برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین ندارد، ولادیمیر پوتین، احتمال پاسخ نظامی روسیه در صورتی که ناتو بخواهد به سمت شرق اروپا گسترش یابد را رد نکرده است. اوکراین یکی از کشورهایی است که خواهان پیوستن به این پیمان است اما تاکنون این درخواست کی‌یف بی‌نتیجه مانده است. مسکو همواره هشدار داده که پیوستن اوکراین به ناتو خط قرمز کرملین خواهد بود.

لارین ۱۹ ساله به خبرگزاری فرانسه می‌گوید نیروهای ذخیره اوکراینی که حالا به حدود ۱۰۰ هزار نفر رسیده‌اند آموخته‌اند که چگونه با سلاح کار کنند و چطور در یک محیط جنگی رفتار و از شهرها دفاع نمایند.

مارتا یوزکیف، پزشک ۵۱ ساله‌ای است که او هم برای دفاع از مرزهای کشور تصمیم گرفته به این نیروهای ذخیره پیوندد. او با اشاره به اینکه ارتش روسیه به مراتب قوی‌تر از ارتش اوکراین است به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «در حال حاضر خطر تهاجم تمام عیار کاملا جدی است و به همین دلیل تصمیم گرفتم به نیروهای ذخیره ملحق شوم. واقعیت این است تنها در صورتی می‌توانیم در مقابله حمله احتمالی روسیه مقاومت کنیم که همه برای دفاع از سرزمین خود آماده باشیم.»

یوزکیف از ماه آوریل یعنی زمانی که روسیه برای نخستین بار حدود ۱۰۰ هزار سرباز خود را در مرز با اوکراین مستقر کرد، هر شنبه چندین ساعت برای تیراندازی با سلاح گرم و همچنین استقرار پست‌های بازرسی و پزشکی در شرایط جنگی آموزش می‌بیند. در حالی که ارتش برای او یونیفورم نظامی تهیه کرده، او خود پول کلاه ایمنی، جلیقه ضد گلوله و عینک‌های مخصوص را پرداخت کرده است.

این کارآموزان بخشی از گردان‌های ذخیره هستند که برای محافظت از کی‌یف در صورت حمله به بزرگترین شهر اوکراین تشکیل شده‌اند.

وادیم اوزیرنی یکی از فرماندهان این گردان‌های آموزشی می‌گوید که این نیروهای ذخیره برای حفاظت از ساختمان‌های اداری و زیرساخت های حیاتی و همچنین کمک به تخلیه ساکنان به کار گرفته خواهند شد. او در ادامه می‌افزاید: «این افراد باید بیایند، اسلحه دریافت کنند و از خانه و شهرهای خود دفاع کنند.»

دنیس سمیروگ-اورلیک، معمار ۴۶ ساله و یکی از با تجربه‌ترین نیروهای ذخیره در این واحد، می‌گوید آماده مقابله با یک حمله واقعی است: «این هشتمین سال است که با این فکر زندگی می‌کنم که تا زمانی که به روسیه ضربه خوبی وارد نکنیم، ما را آرام نخواهند گذاشت. این یک واقعیت روشن است که من یک سرباز هستم و ممکن است فراخوانده شوم و در نتیجه باید به صورت کامل به عنوان یک سرباز عمل کنم.»

تحرکات نظامی روسیه در مرزهای شرقی اوکراین جهانیان را نسبت به وقوع یک حمله نظامی از سوی روسیه نگران کرده و سران کشورهای اروپایی و آمریکا بارها به کرملین هشدار داده‌اند که چنین اقدامی می‌تواند تبعات خطرناکی برای مسکو به همراه داشته باشد. روسیه هرچند چنین برنامه‌ریزی را تکذیب کرده اما الحاق شبه جزیره کریمه و حضور همزمان نیروهای نظامی در مرزها در جریان آن ماجرا، بسیاری از ناظران را از تکرار چنین واقعه‌ای نگران کرده‌است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران اوکراین و وعده مسکو به واکنش نظامی؛ پوتین: جایی برای عقب‌نشینی نداریم

تحریم‌های کی‌یف و مشوق‌های مسکو؛ جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین آرام آرام در روسیه ادغام می‌شوند

زلنسکی خطاب به ترامپ:اگر برای پایان جنگ برنامه‌ داری،همین حالا بگو؛ ترامپ با پوتین چه توافقی می‌کند؟